Woman With Protective Mask Looks Around Sitting Bench Waiting Better Times Modern City

Posilte svou imunitu přirozeně. Vyhnou se vám nemoci a budete znovu plní energie

V chladných měsících nám klesá imunita, postupně ztrácíme energii a také jsme unavenější. Je to tím, že se snižuje počet slunečných dní, slunce dříve zapadá a také je čím dál větší zima. Svůj imunitní systém ale můžete jednoduchými způsoby posílit, abyste své tělo ochránili před nemocemi. Začít můžete přírodními metodami.

Na podzim byste si měli dopřát o něco více zeleniny

Zelenina je plná vitaminů, minerálů a dalších látek, které naše tělo potřebuje k tomu, aby se chránilo před negativními vlivy zvenku. Vitamin C a betakaroten patří mezi ty nejcennější látky, které tělo vyžaduje. Jejich nedostatek se může projevit několika způsoby, můžete být častěji nachlazení. Mezi neoblíbenější druhy zeleniny patří okurka, rajčata, červená paprika, brokolice nebo petržel. Betakaroten najdete v mrkvi, špenátu nebo pažitce.

Cibule a česnek patří mezi vitaminové bomby. Pokud si je budete dopřávat pravidelně, brzy poznáte, že jste proti nachlazení a dalším onemocněním chráněni. Železo, hořčík, síra a selen jsou látky, kterých jsou cibule a česnek plné. Neměly by v podzimním jídelníčku chybět, stejně jako vitamin D3, který najdete v rybách. Tento vitamin je velmi důležitý, pokud si chcete vytvořit silnou imunitu.

Zdroj obrázku: Freepik

Vitamin D3 přijímáme hlavně ze slunce

Sluneční paprsky jsou na podzim ojedinělé, proto musíte vitamin D3 doplňovat jinými způsoby. Je proto vhodné změnit stravovací návyky, a proto ho doplňte například sardinkami, lososem nebo sledi. Pomoci může také fermentování potravin, které podpoří trávicí procesy. A během něho se produkuje také vitamin C, který je pro lidské tělo nezbytný.

Zdravým životním stylem, do kterého patří nejen vhodná strava, ale také pravidelné cvičení, si můžete přirozeně imunitu vytvořit, aniž byste museli kupovat drahé doplňky stravy. Pokud vám záleží na vašem zdraví, mějte doma po ruce dostatek česneku, cibule a další zeleniny, která vám dodá potřebné vitaminy a minerály. Jednodušší způsob už neexistuje.

Zdroj: https://www.health.harvard.edu/staying-healthy/how-to-boost-your-immune-system