Poslední rok neměla ani šálek kávy, naučila se získávat energii snadněji a zdravěji

Když se cítíme ospalí nebo ztrácíte koncentraci, obvykle sáhneme po kávě. Někteří lidé mohou vypít i několik hrnků kávy denně. Je ale známo, že příliš mnoho kofeinu tělu neprospívá. Čím ale kofein nahradit, aby dodal vašemu tělu energii, kterou potřebujete?

Energický kopanec z kofeinu funguje jen krátce

Jestliže pijeme příliš kofeinových nápojů, může to na nás mít úplně opačný účinek – budeme se cítí unavenější než předtím. Naštěstí ale existuje spoustu alternativních způsobů, jak znovu energii získat. Moc informací se o nich neví, ale je důležité je znát. 

Když se cítíme unavení, může to být kvůli nízké hladině cukru v krvi. Takový pocit nastává poté, co sníme těžké a velké jídlo. Jestliže ještě do toho pijete kávu, pohoda se zlepší jen na okamžik a pocit únavy se může dostat dříve, než si myslíte. 

Dopřejte si raději místo kávy občerstvení, které je výživné, bohaté na:

  • Železo
  • Zdravé tuky
  • Vitamin C

Sem patří například avokádo, ořechy, mrkev, hummus nebo celer. Pokud je zrovna nemáte po ruce, najděte obchod se zdravou výživou, kde najdete další pochutiny, které vám dodají energii, která nebude jen krátkodobá.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Slabost a únava se vyznačuje dehydratací

Kromě dehydratace může slabost způsobit také bušení srdce, a dokonce může dojít ke ztrátě vědomí. Mnoho onemocnění ale souvisí s tím, že pijeme příliš málo. Jestli ztratíte 1-2 % vody v těle, může se stát, že se budete cítit unaveni a budete se méně soustředit. Jestli se cítíte unavení, vypijte skleničku minerální vody a vypijte ji pokaždé, když se nebudete cítit dobře.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Pomoci může také pohyb venku, nejlépe na slunci. Před spaním ložnici dobře vyvětrejte, tím se zlepší kvalita spánku, takže ráno budete odpočatí a připravení do nového dne. Také v ložnici moc netopte, protože příliš mnoho tepla není dobrá pro naše tělo. Zkuste si dopřát koupel z rozmarýnu nebo si nastříkejte olejíček z něj na polštář, protože rozmarýn stimuluje a uvolňuje.