Postarejte se o dokonale hladká chodidla v pohodlí domova. Exfoliační ponožky zanechají hedvábnou pokožku

Suché a popraskané paty se dokážou stát noční můrou každé ženy. Abyste se jich zbavili, stačí, když použijete exfoliační ponožky, které jsou alternativou k peelingu a pemze. Abyste se zbavili keratinizovaného epidermu z nohou, nemusíte hned utíkat do drogerie, exfoliační ponožky si snadno připravíte i doma.

Moderní výmysl

Chcete-li mít krásné paty, nemusíte se už trápit pemzovými kameny nebo různými struhadly. Dokonce ani nemusíte navštívit kosmetičku. V poslední době se staly populární exfoliační ponožky, které jsou příjemnou alternativou k již zmiňovaným metodám. Dokážou zlepšit stav pokožky a zbavit se mrtvého epidermu z nohou.

Jejich působení je založeno na kyselinách, které jsou zodpovědné za exfoliaci. Je to velmi snadný a pohodlný způsob péče o nohy. Abyste nemuseli utíkat do drogerie, přinášíme vám recept, jak si takové ponožky připravíte i doma. Budete tak přesně vědět, co používáte při péči o tělo, a nemusíte se bát různých chemických přísad.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak si je vyrobit

K přípravě exfoliačních ponožek potřebujete přísady, které pokožku nejen zbaví keratinizovaného epidermu, ale také ji zvlhčí. Takže stojí za to použít při přípravě suroviny jako krém s močovinou, kyselinu citrónovou, olivový olej a esenciální citrónový olej. Všechny tyto položky jsou snadno dostupné, a dokonce je velká šance, že některé z nich již máte doma.

Příprava je velmi jednoduchá, do mísy přidejte čtyři polévkové lžíce močovinového krému a tři polévkové lžíce kyseliny citrónové, dvě polévkové lžíce olivového oleje, čtyři kapky citrónového esenciálního oleje a vše důkladně promíchejte. Takto připravenou směs aplikujte před spaním na nohy, zabalte do fólie a oblečte si pohodlné bavlněné ponožky. Takovou kúru můžete aplikovat 1–2krát měsíčně.

Zdroj: https://www.getthegloss.com/beauty/skincare/the-pros-and-cons-of-foot-peels-and-exfoliating-socks