Perfect Healthy Teeth Smile Young Woman Teeth Whitening Dental Care Stomatology Concept

Postarejte se o svůj zářivý úsměv v pohodlí domova. Stačí k němu dvě přírodní suroviny

Přáli byste si zesvětlit zubní sklovinu a zároveň zklidnit dásně? Nemusíte spěchat za dentálním hygienistou, stačí na zuby aplikovat tyto dvě zcela přírodní metody. Efekt je dlouhodobý a celá léčba vás vyjde jen na pár korun. Nebudete potřebovat žádné složité chemické ingredience, vystačíte si s tím, co máte v kuchyni a v lékárničce.

Kurkuma na několik způsobů

Nejprve zuby ošetřete kurkumou. Po vyčištění zubů naneste trochu kurkumového prášku na zubní kartáček a vmasírujte do skloviny. Toto provádějte třikrát denně po dobu tří týdnů. Zuby budou viditelně bělejší a zbavíte se i krvácení dásní. Kurkumu můžete přidat také do zubní pasty nebo ji smíchat s půl lžičkou kokosového oleje a se směsí si následně potřít zuby. Kurkuma se dá využít i ve formě výplachů. Na jednu sklenici vody použijte jednu čajovou lžičku kurkumy.

Aktivní uhlí má výrazně bělicí účinky. Rozdrťte dvě tablety v hmoždíři a přidejte k nim jednu lžičku vody. Směs naneste na zubní kartáček a dvě minuty si s ní čistěte zuby. Opakujte dva dny za sebou, poté si dejte pauzu. Pokud vám takový způsob čištění nevyhovuje, vyčistěte si je klasickou pastou a poté na sklovinu naneste prášek z uhlí s trochou vodu. Nechte působit tři minuty.

Zdroj obrázku: Freepik

Co raději nezkoušet?

A co naopak na zuby raději nedávat? Velký ohlas si získal domácí bělicí prostředek z jedlé sody a citronové šťávy. Podle zubařů ale už jedno jediné použití může sklovinu nenávratně poškodit. Jedlá soda totiž na povrchu zubů vytváří malé rýhy, kde se ukládají nečistoty, a v delším časovém horizontu sklovinu dokonce ztenčuje.

Dalším domácím prostředkem, se kterým byste raději neměli experimentovat, je jahodová kaše smíchaná se solí, kterou byste si vyčistili zuby. Ačkoliv tato směs zubní sklovinu nepoškozuje v takové míře jako předchozí recept, pokud budete tuto metodu používat dlouhodobě, ovocné kyseliny v jahodách zuby rozleptají a sůl je odře.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/turmeric-teeth-whitening, https://www.medicalnewstoday.com/articles/322421