Closeup Care Cleansing Woman Feet From Rough Flaky Skin

Postarejte se přirozeně o hladké paty, kterým to bude v létě slušet

Jsou vaše paty jako struhadlo? V létě se jistě nechcete pařit v uzavřených botách, takže bude nutné dopřát svým nohám extra péči a zbavit je nehezké kůže. Můžete samozřejmě používat klasické prostředky, jako je pemza nebo podobná škrabadla, ale tyto prostředky nejsou zrovna šetrné a ani efektivní. My nabízíme snadnější přírodní řešení, které vás ztvrdlé kůže zbaví na celé léto snadno a rychle.

Olej, med a citron

Zahřejte med společně s olivovým olejem v poměru 1 : 1 (např. tři velké lžíce) a potřete touto směsí nohy. Po 15 minutách je umyjte v teplé vodě a použijte jemné mýdlo. Na noc potřete paty směsí glycerinu smíchaného s citronovou šťávou. Proceduru opakujte ráno a večer, dokud nedosáhnete kýženého výsledku.

Bramborová kaše

Udělejte si obklad z nastrouhaných, vařených brambor, které rozmícháte s teplým mlékem. V podstatě si připravíte klasickou bramborovou kaši bez tuku a soli, kterou nebudete jíst, ale použijete ji na svá chodila. Směs naneste na paty, dokud je ještě teplá, a nechte působit. Poté ji smyjte, umyjte chodidla v teplé vodě a potřete směsí glycerinu, olivového oleje a citronové šťávy. Přidejte také několik kapek vitaminu A a E.

Zdroj obrázku: Freepik

Domácí koupel a peeling

Zkuste si dopřát relaxační lázeň pro vaše chodidla. Do vody přidejte sůl v kombinaci s olejem (skvělý je například heřmánkový, konopný nebo levandulový). Do lázně lze také přidat trochu piva, které podpoří regenerační proces kůže. Nohy máčejte asi 20 minut a poté škrabkou opatrně odstraňte změklou kůži. Jestliže je vaše kůže příliš citlivá, pak nepoužívejte pemzu, ale jen peeling. Ten snadno vyrobíte z kakaa, kokosového oleje a cukru.

Kdy je lepší zajít za pedikérem?

Pokud máte paty opravdu hodně popraskané, možná se vyplatí zajít za odborníkem. Může vám předepsat vhodnou mast a vyléčit možné záněty. Prostřednictvím popraskané kůže totiž do těla mohou vstupovat bakterie a způsobovat různé kožní choroby.

Zdroj: https://www.goodto.com/wellbeing/home-remedies-cracked-heels-94846