Isolate Baking Paper Baking Foil White Background

Potravinářskou fólii lze využít i jinak než k balení potravin. Tyhle jednoduché triky usnadní život

Potravinářská fólie je nedílnou součástí každé kuchyně. Je levná, dá se použít v mikrovlnné troubě i mrazáku a obecně nám může dost usnadnit život. S čím vším nám ještě pomůže? Pokud jste si koupili nebo jste dostali kytici a potřebujete ji převézt, namočte kousek čistého hadříku do vody, obtočte jím stonek a obalte potravinářskou fólií. Tak kytice neuvadne.

Ochrana proti muškám

Potravinářskou fólií můžete také zakrýt mísu s ovocem na stole, aby na něj nesedaly mušky nebo jiný hmyz. Pokud jste někdy nakoupili více banánů, než kolik stihnete spotřebovat, obalte jejich stopky potravinářskou folií. Vydrží déle čerstvé a nezčernají. Přilnavá potravinářská fólie se hodí i při malování zdí, protože nábytek ochrání lépe než klasické noviny.

Nemáte cestovní hrnek na nápoje? Jakýkoliv hrnek přikrytý potravinářskou folií s brčkem vám udělá stejnou službu. Potravinářská folie se dá použít také místo těsnění do oken. Rozhodně se vyplatí potravinářskou folií přikrýt police v lednici, abyste je ochránili před znečištěním a nemuseli je neustále vymývat.

Zdroj obrázku: Freepik

Pomoc při zamrazování

Zamrazujete letní ovoce? Zjednodušíte si to zabalením do potravinářské fólie. Díky tomu k sobě jednotlivé ovoce nepřimrzne. Stejným způsobem se dá zamrazit maso. Cestujete a bojíte se, že se vám v kufru vylijí lahvičky s kosmetikou? Stačí mezi lahev a víčko vložit kousek potravinářské fólie a znovu zašroubovat.

Asi nikdo nemá rád zamotané řetízky nebo jinou bižuterii. Vkládejte proto mezi jednotlivé šperky potravinářskou fólii. Máte nepořádek v nářadí? Svažte ho potravinářskou fólií, čímž ho navíc ochráníte před znečištěním nebo před zimou. A pokud pracujete například na zahradě nebo s barvami, ale přesto potřebujete čas od času použít telefon, obalte ho potravinářskou fólií. Dál můžete používat dotykovou obrazovku a zároveň svůj telefon ochráníte před znečištěním.

Zdroj: https://www.readersdigest.ca/home-garden/tips/5-things-do-aluminum-foil/