Iron 5029417 1280

Pouze perfektně čistá žehlička se postará o krásné prádlo. Základem je pravidelná péče

Mnoho lidí již dnes žehličku vůbec nepoužívá, protože se spoléhá na sušičku anebo prádlo jen usuší na věšáku a složí. Pokud ovšem máte košile nebo chcete vypadat skutečně hezky v práci či na schůzce, budete rozhodně tohoto pomocníka potřebovat. Stejně jako o jiné spotřebiče i o tento se musíte správně starat, aby vám vydržel skutečně dlouho a nemuseli jste brzy investovat do nového. Dlouhá životnost v dnešní době není nejlepší a prodloužit ji můžete pouze správnou péčí.

Zdroj obrázku: Freepik

Velmi snadno se stane, že se vám na žehličku přilepí tričko s potiskem anebo povrch jednoduše nějakým způsobem spálíte. Kromě toho se povrch opotřebuje přirozeně a po nějaké době bude vypadat jako spálený. Co byste měli dělat, když k tomu dojde, abyste přístroj nezničili ještě více, správně ho vyčistili a postarali se o jeho bezchybnou funkčnost? Na to se dneska podíváme.

Jak postupovat, když si spálíte žehličku?

V první řadě ji musíte ihned vypnout a počkat, dokud alespoň trochu nevychladne. Poté můžete začít s čištěním. Ujistěte se, že je dostatečně chladná, abyste se zbytečně sami nespálili. Mezitím si můžete připravit vatové tyčinky do uší, kterými důkladně očistíte otvory, kterými z přístroje uniká pára. Tyčinky namočte do octa, který rozpustí všechny nečistoty a pomůže vám s údržbou.

Zdroj obrázku: Freepik

Co dělat se samotnou plochou přístroje?

Spálenou plochu žehličky otřete hadříkem namočeným v octu. Vše provádějte velmi opatrně a nezapomeňte si vzít gumové rukavice, abyste si zbytečně nepodráždili pokožku. Dávejte také pozor, aby se vám ocet nedostal do očí. Nechte ho chvíli působit a poté se ujistěte, že jste setřeli nejen nečistoty, ale také veškeré zbytky octa z povrchu. Pokud tam nějaký zůstane, mohl by vám během příštího žehlení poničit vaše oblíbené kousky ze šatníku. Stejný postup používejte jednou za čas, i když povrch nijak neponičíte. Zajistíte si tak delší životnost tohoto šikovného pomocníka.

Zdroj: https://www.architecturaldigest.com/story/how-to-clean-an-iron