kostky-ledu1

Povzneste letní drinky na novou úroveň! Netradiční ledové kostky dodají nápojům na originalitě

Rádi chystáte různé letní drinky na posezení s přáteli či rodinou? Během letního období jsou drinky obohacené kostkami ledu normální, jenže už možná trochu fádní. Vytvořte led tak, aby fascinoval každého. Bude originální, a přitom skvěle osvěží!

Oreo led

Jedny z nejzajímavějších kostek jsou ty ze sušenek oreo. Skvělý nápad, kterým potěšíte malé i velké. Oreo kostky připravíte jednoduše. Rozdrťte sušenky do formy na led a poté je zalijte mlékem. Dejte zmrazit a máte hotovo. Můžete použít do koktejlu či ledové kávy.

Zdroj obrázku: Freepik

Zmrzlé ovoce

Nikoliv obyčejně zmrzlé ovoce v plastové krabičce, ale každý kousek ovoce ve vlastní ledové kostce. Krásný a efektivní detail, který osvěží a vypadá božsky. Použijte maliny, malé jahody, borůvky, brusinky, ale i lístek máty či kousek citronu. Umístěte je do tvořítka na led a zalijte vodou. Dejte zmrznout a máte led hotový. Poté jen stačí kostky ledu umístit do sklenice s vaším oblíbeným nápojem.

Kávové kostky

Tato forma ledu se bude zamlouvat všem milovníkům kávy. Děláte si v létě ledovou kávu a umístíte do ní ledové kostky? Jistě jste zjistili, že takový led kávu úplně kazí. Zkuste udělat kávové kostky, které naopak kávě dodají plnější a výraznější chuť. Jejich výroba je naprosto jednoduchá. Stačí uvařit silnou kávu a nalít ji do tvořítek na led. Doporučujeme kávu dělat z celých rozemletých zrn. Instantní káva obsahuje plísně a není chuťově tak výrazná jako zrnková káva.

Zdroj obrázku: Freepik

Jahody

Máte bohatou úrodu jahod? Zkuste z nich udělat led. Stačí, když rozmixujete jahody a namačkáte je do tvořítek na led. Uděláte takové mražené pyré. To stejné můžete udělat i s malinami nebo jakýmkoliv ovocem. Skvěle chutná i mango.

Zdroj: https://www.momtastic.com/home/entertaining/437857-22-ways-to-punch-up-your-ice-cubes/#/slide/1