Poznejte cholerika i z lepší stránky. Jeho cílevědomost a upřímnost můžou inspirovat

Jak poznáte cholerika na první pohled? Možná to nebude tak jednoznačné, ale rozhodně ho prozradí výbušné chování, které se projeví v případě, že něco není podle něj. Cholerik dokáže být dominantní, konfliktní a také zbrklý. Tyto rysy budou velmi silné, a proto může mít takový člověk problém s udržením vztahů. Mnoho choleriků se rozhodne navštívit terapeuta, aby své chování udrželi na uzdě.

Proč se necítíme dobře v přítomnosti cholerika?

Co bychom měli o cholerikovi vědět? Cholerik patří mezi typy temperamentu, které byly popsány již Hippokratem. Právě ten rozhodl o tom, že se budou rozlišovat typy lidí podle vlastností a jejich nátury. Jaké příznaky jsou typické právě pro cholerika? Takový člověk nebude akceptovat cizí názory a nezajímají ho ani pocity ostatních lidí.

Potřebuje si splnit své cíle a neváhá k tomu použít veškeré prostředky. Patří mezi sebevědomé lidi, kteří vědí, jak docílit úspěchu. Je ale snadné ho vyvést z rovnováhy. Proto se lidé, kteří se stanou vedoucími, většinou považují za choleriky. Jejich chování může být mnohdy nevyzpytatelné. A jaké výhody má cholerický člověk?

Zdroj obrázku: Freepik

Cholerici potřebují mít všechno pod dohledem

Choleričtí lidé jsou extroverti, kteří rádi vstupují do vztahů. Mnoho lidí si k tělu nepřipustí, ale pokud se dostanete do jejich přízně, jsou to oddaní přátelé, na které se můžete spolehnout. Cholerici mají také skvělou paměť, dokážou toho hodně vymyslet a také jsou trpěliví. Jsou poctiví a jsou skvělými obchodními partnery. Jsou schopní říkat pravdu do očí, což mnoho lidí neumí.

Jsou to perfekcionisté, rádi přebírají iniciativu a také zvládají i velmi těžké projekty. Pracují přesčas a mnoho choleriků je zároveň také workoholiků. Sklony k mobbingu se u nich projevují velmi často, a tak nejsou vhodnými kandidáty na řízení ostatních lidí. Je tak pro ně vhodné pustit se do vlastního podnikání.

Zdroj: https://www.betterhelp.com/advice/temperament/what-is-the-choleric-temperament/