Woman Holding Her Own Belly When Sitting Down Sofa Living Room

Poznejte konečně účinnou dietu pro dokonale ploché bříško. Dvanáctka se stane vaším oblíbeným číslem

Není dieta jako dieta, a pokud chcete ke štíhlejší postavě a zároveň lepší kondici dospět zdravým způsobem, vyzkoušejte ABS dietu, jejímž výsledkem nebude jen ploché břicho, ale také redukce váhy a celkově lepší zdraví a kondice. Jejím tajemstvím je kombinace 12 zdravých a tělu prospěšných potravin a pravidelného cvičení.

Základ unikátní ABS diety

Autorem ABS diety, která byla původně sestavena především pro muže, ale ukázala se být univerzální, je šéfredaktor časopisu Men´s Health David Zinczenko. Cílem diety je kombinovat vyváženou a pestrou stravu s pohybem a docílit tak žádoucí váhy a svalové hmoty zejména v břišních partiích.

Pokud jde o 12 doporučených potravin určených k přímé konzumaci nebo jako surovin pro přípravu pokrmů, byly vybrány tak, aby komplexně pokryly potřeby lidského těla z hlediska živin, minerálů i vitaminů. Díky možnostem kombinace těchto potravin lze vytvořit skutečně pestrý, a přitom zdravý jídelníček, který jistě uspokojí každého a zároveň je i zdravý.

Zdroj obrázku: Pixabay

Mezi těmito potravinami samozřejmě nemůže chybět ovoce a zelenina, ale klade se důraz zejména na salát, špenát a lesní ovoce. Vhodná jsou také vejce, produkty z pravé celozrnné mouky a luštěniny, zejména fazole. Pokud jde o maso, dieta počítá s lehčími druhy, tedy například králičím a drůbežím masem, a také s rybami. Milovníci mléčných produktů rovněž nemusí věšet hlavu, protože i na ně se pamatovalo a mohou si je dopřát ve variantě se sníženým množstvím tuku.

Pravidla, jak jíst a cvičit

Dieta počítá s tím, že budete jíst pravidelně, a to šestkrát denně, přičemž svačina by měla obsahovat nejméně jednu doporučenou potravinu a snídaně, oběd i večeře ideálně alespoň dvě. Vždy je však nutno myslet na to, že není žádoucí jíst jídla, která obsahují příliš cukru nebo tuku. Pokud vás diety obecně odrazují, pak tato kromě své pestrosti má ještě jedno příjemné pravidlo. Jednou týdně si totiž můžete dopřát jídlo opravdu podle vaší chuti.

Pokud jde o cvičení, bez něj se žádná vážně míněna redukce hmotnosti a zlepšení kondice nikdy neobejde. Ačkoliv původním cílem bylo zejména posílit břišní svaly a dosáhnout jejich vyrýsování, ideální je samozřejmě zapojit do cvičení všechny tělesní partie. Cvičit byste měli v závislosti na své aktuální kondici a možnostech, nejméně však 20 minut třikrát týdně. Uvidíte sami, jak se vám díky této moderní a zajímavé dietě podaří brzy docílit úspěchu.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/get-a-flat-stomach