incense-place-3991438_1920

Poznejte magický éterický olej, jehož léčebné účinky jsou známy již od starověku

V průběhu dějin si kadidlový olej našel vždy své místo v péči o zdraví, jeho prospěšné vlastnosti byly známy už ve starověku. Dá se říci, že každý éterický olej má své výhody, ale některé z nich se zdají být téměř všelékem. A číslo jedna v seznamu těchto velmi užitečných éterických olejů je kadidlový olej. Je to dáno nejen jeho univerzálností při léčbě, ale také jeho silným účinkem. 

Opravdu kadidlový olej pomáhá?

Tento olej se vyznačuje výraznou vůní – tekutina dřevité barvy je cítit kořením a evokuje člověku teplo a pohodu. Díky své výrazné vůni je esenciální olej z kadidla široce používán v parfumerii: věří se, že jeho přítomnost ve složení dodává konečné vůni úplnost a harmonii. Kadidlový éterický olej je ideální pro léčbu problémů s dýchacími cestami, při terapeutických masážích, hodí se do ozdravných koupelí i při péči o vlasy. Nelze popřít jeho účinek na psychiku člověka.

Zdroj obrázku: Pixabay

Dýchacím cestám zaručeně uleví

Kadidlo se nejlépe používá pro horkou a studenou inhalaci, která vyžaduje pouze 1 kapku, přičemž délka trvání by měla být 5–7 minut. Takový interval je ideální a měl by se provádět jednou denně. Inhalace éterickým olejem z kadidla je také velmi dobrá k prevenci jakýchkoli respiračních poruch, například u lidí náchylných k častým nachlazením, zápalům plic a zánětům průdušek, stejně jako u osob trpících astmatem.

Zdroj obrázku: Pixabay

Je libo masáž či koupel?

Masáž éterickým olejem z kadidla dokonale pomáhá při bolestech kloubů, artritidě, během období zotavování namožených svalů. Několikrát denně stačí místo namasírovat směsí 15 ml rostlinného oleje (mandlového, olivového, lískového oříšku atd.) a 5 kapek éterického oleje z kadidla. Směs je ihned připravena k použití. Koupel se solí obohacenou o kadidlový olej je zase vynikajícím přírodním prostředkem pro posílení celého těla, zmírnění křečí a zlepšení krevního oběhu. Do 100 g soli dejte 5–6 kapek kadidlového oleje a poté sůl rozpusťte v teplé lázni. Taková koupel 1–2krát týdně příjemně uvolní.