Baked Potatoes 58735 1280

Poznejte široké využití alobalu. Mnoho činností usnadní a udrží potraviny čerstvé

Hliníková fólie je velmi užitečný předmět nejen v kuchyni. Nejčastěji se používá pro skladování potravin, usnadňuje také pečení a vaření. Má ale mnoho dalších zajímavých způsobů využití, o kterých ale málokdo ví.

Alobal pomůže při každodenním úklidu a s domácími pracemi

Ochrání rostliny před škůdci, obnoví lesk některých předmětů a využijete ho také při úklidu. Pomůže vyčistit špinavé hrnce a troubu. S alobalem si poradíte s nejhoršími nečistotami i spáleninami. Stačí alobal zmačkat na menší nebo větší kouli, podle toho, jak velký je předmět, který potřebujete vyčistit. Otřete s ním nečistoty a máte hotovo! Hliníková fólie navíc nepoškrábe povrch předmětů.

Pokud se nechcete zbavovat špíny a nečistot, je nutné jim zabránit v jejich usazování. Před grilováním nebo pečením zakryjte dno trouby hliníkovou fólií. Je to skvělý trik, který doporučují také kuchaři a hodí se i do plynových trub, kdy je stačí dát pod rošt, pokud plánujete péct více pokrmů najednou. S pomocí alobalu si můžete vyrobit vykrajovátka různých tvarů. Stačí jen ohnout fólii do silnějšího pruhu a vytvarovat do tvaru a krájet podle něj sušenky.

Zdroj obrázku: Pixabay

Suchý plátek chleba se stane chutným pomocí alobalu

Nalijte trochu vody na alobal, obalte ho kolem chleba a poté ho na tři minuty dejte do trouby vyhřáté na 140 °C. Stejným způsobem můžete osvěžit celý chléb, stačí ho vložit do trouby na 15 minut. Aby nezhnědla slupka od banánů a plody rychle nedozrály, zabalte konce banánů do hliníkové fólie.

Pomůže také během žehlení. Alobal můžete vložit pod spodní část žehleného oblečení lesklou stranou nahoru. Odrazí se vysoká teplota a tímto způsobem vyžehlíte obě strany oblečení najednou. Ušetříte tím mnoho času. Staré tupé nůžky budou brzy ostré díky hliníkové fólii. Několikrát střihněte do alobalu a tím nůžky naostříte.

Zdroj: https://www.onegoodthingbyjillee.com/15-brilliant-uses-for-aluminum-foil-that-will-save-you-time/