
Pozor na pohotovostní režim. Zařízení stále berou elektřinu, vyúčtování vás nepotěší
Elektřina se neustále zdražuje a lidé čím dál více přemýšlí nad tím, jak ušetřit peníze. Jednou z možností je ukládat zařízení a spotřebiče do pohotovostního režimu, který by měl energii ušetřit. Není tomu tak pokaždé, navíc ne každé zařízení se může do pohotovostního režimu dávat. Co znamená, když bude zařízení v pohotovostním režimu, a opravdu se tím dá ušetřit energie?
I když spotřebiče nepoužíváme, berou energii
Pohotovostní režim se používá v případě, že zařízení zrovna nepoužíváte. Nejvíce se hodí na televize, notebooky a další zařízení, která denně používáte, ale pak je už nevypínáte. Vysoké účty za elektřinu ale mohou způsobit, že budete přemýšlet nad tím, která zařízení se vyplatí vypínat. I když jsou uložená v pohotovostním režimu, energii odebírají, a ne zrovna málo. Jak ale pohotovostní režim vypnout a která zařízení pracují v tomto režimu nejvíce?
Pohotovostní režim je režim spánku, který poznáte podle jednoduchého znaku. Ten se bude nacházet na každém zařízení. I když není zařízení přímo zapnuté, bude připravené ihned fungovat, pokud zmáčknete tlačítko na ovladači nebo klávesu na počítači. Zařízení tedy není vypnuté úplně a nebudete čekat na jeho rozjezd.

Chcete pohotovostní režim vypnout?
U zařízení můžete pohotovostní režim snadno vypnout. Ušetříte tím spoustu energie, navíc pokud budete vědět, že nějakou dobu televizi nebo notebook nebudete používat, rozhodně se to vyplatí. Vypnout pohotovostní režim pak můžete velmi snadno. Stačí najít nastavení a poté se jen proklikat k tomu, abyste ho vypnuli.
Některá zařízení berou hodně energie také v případě, že jsou v pohotovostním režimu. Nenechte se tak prodavači přemluvit k tomu, abyste takové režimy často používali. Některá zařízení opravdu spotřebují spoustu energie, i když by ji měla šetřit. Spotřebu energie si pak můžete snadno spočítat.
Zdroj: https://www.takecontrolandsave.coop/welcome-to-our-blog/posts/2020/october/phantom-energy-load/