perfume-2142830_1920

Prádlo může krásně vonět i po týdnech uložení ve skříni. Vyzkoušejte naše voňavé tipy

Vůně čerstvě vypraného prádla usušeného slunečním svitem a lehkým vánkem je dokonalá a každý si ji dokáže kdykoli vybavit. Jenže po vytažení prádla ze skříně, kde leží třeba i několik dnů nebo týdnů, než vybraný kousek znovu obléknete, je již značně vyčichlá. Jak mít oblečení stále voňavé, i když si ve skříni nějaký ten týden pobude? Dejte na naše rady.

Zbytek oblíbeného parfému nadělá ještě hodně parády

Flakónek s vaším nejmilejším parfémem je už zase prázdný? Ale ne! Na dně se určitě ještě najde několik kapek, které se již nenasají do rozprašovače. Dopřejte si vyvoněné oblečení tím, že do skříně umístíte odšroubovanou lahvičku se zbytkem parfému. Uvidíte, že vám vaše oblíbené kousky krásně osvěží a provoní.

Zdroj obrázku: Pixabay

Milujete přírodu a chcete jí kousek i do vašeho šatníku? Ten nádherně provoní rostlinka s drobnými fialovými květy – levandule. Snítku nasušené levandule dejte na kus papíru, nebo zavěste na tyč ve skříni a pak už si jen užívejte její silné aroma. 

Okořeňte si váš šatník

Koření nepatří jen do kuchyně a má spoustu dalších využití – například jako přírodní osvěžovač vzduchu a prádla. V mističce smíchejte hřebíček, svitek skořice, anýz a nasušenou pomerančovou kůru. Výsledkem bude vánočně provoněné prádlo.

Zdroj obrázku: Pixabay

Pokud patříte mezi náruživé kuřáky a nechcete, aby to bylo poznat díky specificky zapáchajícímu oblečení, máme řešení i pro vás. A tím je obyčejná rýže. Nevařenou rýži nasypte do misky a vložte do skříně. Rychle a účinně dokáže absorbovat nežádoucí zápachy, takže ji můžete využít kdekoliv – například také v lednici. Stejnou službu vám udělá i káva, ale u té musíte počítat s mírným kávovým aroma. Skvělým pomocníkem v boji proti nepříjemným zápachům je také aviváž, kterou můžete v malé skleničce umístit do jakékoli místnosti.