Cute Woman Casual Indoor Home

Pravidelná hydratační péče udrží rty krásné a jemné

Rty jsou nezbytnou součástí našeho těla a hrají důležitou roli v celkovém vzhledu našeho obličeje. Je proto důležité se o rty starat, aby byly zdravé, hydratované a vypadaly skvěle.

Hydratace jako základ krásných rtů

Kůže na rtech je tenčí a jemnější než na zbytku těla, takže je náchylnější k vysušení a popraskání. Abyste udrželi rty hydratované, aplikujte pravidelně po celý den balzám na rty nebo hydratační krém na rty. Hledejte produkty, které obsahují přírodní ingredience, jako je bambucké máslo, kokosový olej nebo včelí vosk, které pomáhají uzamknout vlhkost a chránit rty před nepříznivými vlivy.

I celková hydratace těla je důležitá. Pití velkého množství vody je dobré nejen pro celkové zdraví, ale také pomáhá udržovat rty hydratované. Když je tělo dehydratované, rty mohou být suché a popraskané. Snažte se proto vypít alespoň 8–10 sklenic vody denně, abyste udrželi tělo a rty hydratované.

Peeling rtů jednou týdně může pomoci odstranit odumřelé kožní buňky a udržet rty jemné a hydratované. Můžete použít kupovaný jemný peeling na rty nebo si vyrobit vlastní smícháním cukru a medu. Krouživými pohyby jemně vmasírujte peeling do rtů a poté opláchněte teplou vodou a naneste balzám na rty.

Zdroj obrázku: Freepik

Tomuto se raději vyhněte

Stejně jako zbytek pokožky i rty mohou být poškozeny slunečním UV zářením. K ochraně rtů používejte balzám na rty nebo rtěnku s ochranným faktorem SPF 15 nebo vyšším, zvláště když trávíte delší dobu na slunci. Můžete také nosit klobouk se širokým okrajem, který poskytne vašemu obličeji a rtům dodatečnou ochranu ve formě stínu.

Pokud jsou vaše rty suché, může být lákavé si je olizovat, abyste jim poskytli dočasnou úlevu. To však ve skutečnosti způsobí, že vaše rty budou sušší a náchylnější k popraskání. Místo toho sáhněte po balzámu na rty nebo hydratačním krému, aby byly rty hydratované.

Zdroj: https://www.skincancer.org/blog/5-tips-for-your-lips/