Woman Relaxing With Her Legs Air

Pravidelná péče nohám uleví a udrží je stále krásné. Připravte jim uvolňující lázeň

Pravidelná péče udrží nohy v kondici. Mnoho lidí ale na nohy nedbá, nedopřeje jim ani základní kúru, a proto se snadno stane, že jsou po čase těžké a velmi namáhané. Jak nohám ulevit a co pro ně můžete udělat v pohodlí domova? Zkuste si vyrobit domácí lázně, které vašim nohám dopřejí péči, kterou si zaslouží. Nezapomeňte, že nohy vás budou nosit celý život a jen díky kvalitní péči a obuvi budou dlouho zdravé.

Také nehty potřebují péči

Péče o nohy začíná nehty. Těmi byste měli začít – nejdříve si je pěkně zastřihněte a po ošetření je natřete hydratačním krémem, aby nebyly suché. Pokud máte zdravotní problémy, které ovlivňují stav vašich nehtů, bude péče důležitá ještě častěji, protože nehty mohou časem bolet, nebo se dokonce zničit. Je nutné nosit kvalitní obuv, která nebude tlačit prsty k sobě.

I nehtová kůžička bude potřebovat ošetření, k němu stačí krém nebo olivový olej, aby se pokožka pěkně promastila. Nohy pak můžete namočit do pečující lázně, která je vyživí, vyhladí a budete se cítit jako znovuzrození. Koupele pro nohy zaberou jen 15 minut, můžete si je dopřát u oblíbeného seriálu a vůbec nemusíte vědět, že jim dodáváte sílu. Koupel ale nesmí být přímo horká, volte pouze teplou vodu.

Zdroj obrázku: Freepik

Do koupele si přidejte kvalitní sůl

Jestli chcete nohám ulevit, připravte si lavor, do kterého se vám nohy pohodlně vejdou, naplňte ho vodou a do ní přidejte koupelnovou sůl. Jedlá soda bude působit antibakteriálně, vyrobit si můžete také peeling, který odstraní odumřelou pokožku a nohy se zas budou cítit jako nové. Suchá chodidla budou potřebovat zvláštní ošetření, protože jsou velmi namáhaným místem.

Až budete mít po koupeli, nikdy pokožku nohou netřete ručníkem příliš hrubě, abyste si pokožku zase nepoškodili. Odumřelé kožní buňky můžete odstranit struhadlem nebo pemzou a po jejich použití nezapomeňte nástroje umýt. Po samotné koupeli naneste na nohy hydratační krém a vlezte si do teplých ponožek. Stačí nohám věnovat jen několik minut týdně a budete se cítit mnohem lépe.

Zdroj: https://footwearnews.com/feature/at-home-spa-day-foot-care-tips-1202977682/