Pravidelná snídaně udrží tělo i mysl v kondici, nastartuje organismus a dodá energii

Říká se, že snídaně je základem dne. S tím rozhodně souhlasíme. Jenže mnoho lidí po probuzení nemá hlad a snídaně je pro ně donucením. Snídaně se má jíst s chutí, nikoli z povinnosti. Takže pokud vám vyhovuje jíst ihned po probuzení, jezte. Na druhou stranu, pokud dokážete něco sníst až dvě hodiny po probuzení, proveďte tak a do ničeho se nenuťte. Proč je ale dobré pravidelně snídat?

Bez nutnosti večeřet

Pokud nedokážete snídat, rozhodně si alespoň dopřejte ovocné šťávy, které si sami připravíte vždy čerstvé. Ovšem pokud patříte k těm, kteří mají po ránu hlad, dopřejte si kvalitní snídani, jež dodá vašemu tělu dostatek energie, zasytí a zrychlí metabolismus.

Zdroj obrázku: Freepik

Snídaně se jednoznačně vyplatí, protože právě večer vás nebudou přepadat chutě na různé potraviny. Nenechte se omámit večerními nájezdy na lednici, zkuste se naučit pravidelně snídat. Tělo si na snídani dokáže zvyknout. Začínejte, byť jen trochou jogurtu.

Skvělá nálada a energie do plusu

Pokud máte pravidelný a kvalitní spánek, zdravě a chutně jíte, máte pravidelný pohyb, hlad po probuzení se většinou projeví do půl hodiny. Pokud je tomu obráceně, popřemýšlejte nad složením vaší stravy během dne.

Zdroj obrázku: Freepik

Pokud držíte dietu, i tak není vhodné, abyste svůj žaludek šidili půl litrem čaje nebo kávy. Raději si dopřejte vydatnou snídani plnou bílkovin, sacharidů a přírodních cukrů. Váš metabolismus bude fungovat rychleji, nebudete unavení, neboť tělu dodáte vše, co potřebuje.

Jak by měla vypadat správná snídaně

Snídaně dodá tělu sílu a vitalitu, to už jistě víte. Snídaně by měla obsahovat 25 % celkové denní energetické potřeby a měla by být složena především z uhlohydrátů, bílkovin, minerálů, vitamínů a menšího množství tuků. Poskytněte tělu kvalitní palivo. Budete produktivní, hezčí, štíhlejší a veselejší.

Zdroj: https://www.betterhealth.vic.gov.au/health/HealthyLiving/breakfast