Pravidelné čištění prodlouží životnost každé pračce, péče o ni je přitom snadná

Pračka je jedním ze zařízení, o které je třeba pečovat velmi opatrně. Vodní kámen a usazeniny uvnitř pračky významně zrychlují proces zničení, vytváří větší riziko selhání, způsobují tvorbu plísní a nepříjemného zápachu, který proniká do našich oděvů. Jak a s jakými prostředky je nejlepší pračku vyčistit, aby nepoškodila oblečení a sloužila nám roky?

Kyselina citronová a ocet

Vodní kámen a různé kaly lze z pračky účinně odstranit pomocí přírodních prostředků, které najdete v každé domácnosti. Samozřejmě mluvíme o octu a kyselině citronové. Do prázdného bubnu pračky stačí nalít dva litry octa nebo nasypat dvě balení kyseliny citronové a poté ji nastavit na maximální teplotu. K odvápnění zásobníku na prací prostředek a aviváž nalijte do zásobníku dvě sklenice octa, přidejte dvě balení kyseliny citronové a nakonec nastavte celý prací cyklus na maximální teplotu.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak vyčistit buben pračky?

Pro důkladné vyčištění bubnu pračky si připravte směs na bázi jedlé sody a octa. Vzniklou kaší důkladně vyčistěte celý vnitřek pračky měkkým hadříkem nebo houbou. Nezapomeňte na gumová těsnění a zásuvky na prací prášek, které jsou zvláště náchylné k tvorbě plísní. Nakonec pračku opatrně osušte hadříkem, aby v ní nezůstala vlhkost. Pokud je pračka velmi znečištěná, rozetřete do pračky směs jedlé sody a octa a nechejte ji několik hodin běžet.

Filtr pračky

Každá pračka má filtr, který je nutné každý týden čistit od usazenin a vodního kamene. Musíte jej jen opláchnout pod tekoucí vodou. Díky tomuto jednoduchému postupu bude pračka fungovat lépe a nerozbije se. Je třeba uvědomit si, že filtr může také obsahovat zbytky.

Zdroj obrázku: Freepik

Dávkovače

Špinavé dávkovače pracího prostředku a aviváže mohou snížit účinnost mytí a způsobit zápach, proto je pravidelně čistěte. Jednoduše vyjměte zásobník, v případě pračky s horním plněním čistěte neoddělitelný dávkovač, a vyčistěte jej pomocí použitého zubního kartáčku a směsi jedlé sody a malého množství vody.

Zdroj: https://www.architecturaldigest.com/story/how-to-clean-washing-machine-with-vinegar