Cute Woman Home With Salad

Pravidelný pohyb a zdravá strava předejdou přibrání na váze v období Vánoc

Vánoce jsou období v roce, kterého se bojí všichni, kdo mají problémy s hmotností. Právě nyní je nejjednodušší přibrat na váze, užívat si odpočinku na pohovce a cpát se sladkým. Jak se tomu vyvarovat a co dělat, abyste se nebáli po svátcích postavit na váhu? Poradíme vám pár tipů, které vám zpříjemní nejen svátky, ale hlavně start do dalšího roku.

Rozmanité vánoční aktivity

Sváteční období často znamená hodně jídla a málo pohybu. Existuje ovšem mnoho způsobů, jak zapojit fyzickou aktivitu do svátečních radovánek. Naplánujte sis rodinné procházky po okolí a pozvěte blízké na společné sportovní aktivity, například vánoční hokej nebo bruslení. Příjemné chvíle strávené venku nejenže udrží vaši kondici, ale také posílí rodinné vztahy.

Zdravé alternativy ke svátečnímu stolování

Tradiční vánoční jídla bývají často bohatá na kalorie a tuky. Přesto existuje mnoho zdravých alternativ, které zachovají chuť a zároveň nezatíží postavu. Vyzkoušejte variace s čerstvým ovocem a zeleninou, snižte množství cukrů a tuků. Omezte také sladkosti a alkohol. Vyvážená strava během svátků podpoří vaši fyzickou kondici a zamezí případnému přibírání.

Crop Person Eating Salad With Fried Egg
Zdroj obrázku: Freepik

Domácí tréninkové rutiny

S rušným svátečním harmonogramem může být návštěva fitness centra náročná. Nicméně, i v domácím prostředí lze efektivně cvičit. Využijte online tréninkové videa, která nabízejí rozmanité cvičební programy. Krátké, intenzivní tréninky mohou být stejně účinné jako dlouhé sezení v posilovně. Stačí si najít chvíli denně na procvičení a udržení své fyzické kondice.

Zdravý přístup k relaxaci

Vánoce jsou také o odpočinku a relaxaci. Dbejte však na to, aby relaxace nevedla k sedavému způsobu života. Kombinujte relaxační čas s procházkami na čerstvém vzduchu nebo krátkými cvičeními. Při sledování vánočních filmů můžete cvičit i na rotopedu či stepperu. Tak udržíte svou kondici i během relaxačních chvil.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/tips-to-avoid-holiday-weight-gain