Pravidelný sex je ta nejlepší prevence, jak udržet tělo zdravé a v kondici

Společností koluje tvrzení, že sex je skvělou prevencí dobrého zdraví. Někteří lidé s tím souhlasí, jiní se tomu smějí. A co vy, ke které straně se přikláníte? Pokud si nejste jistí, kolik pravdy na tom může být, zda si naordinovat sex s partnerem jako prevenci zdraví, nebo se tomu raději vyhnout, jste tu správně. Nachystali jsme pro vás článek, který shrnuje informace o tom, zda sex skutečně pomáhá udržovat tělo v kondici. Všechny potřebné informace k vytvoření si vlastního názoru najdete níže v tomto článku.

Zdroj obrázku: Freepik

Sex jako fyzická aktivita

Nenahlížejme na sex jenom jako na činnost dvou lidí, kteří se mají rádi. Opusťme teď na chvíli toto samozřejmé tvrzení a věnujme se mu trochu z jiného úhlu. Kromě toho, že je sex projevem lásky, je také poměrně náročnou fyzickou aktivitou, a dá se tedy považovat za alternativu k běžnému cvičení. Sex jako jakákoli fyzicky náročná aktivita zvyšuje krevní tlak, urychluje srdeční frekvenci a díky tomu umožňuje lepší průtok krve v těle. Mimo to sex také zrychluje dýchání, se kterým souvisí lepší okysličení těla a mozku. Jeho úkolem je také vyvolání příjemných pocitů, s čímž samozřejmě souvisí také redukce stresu a napětí.

Zdroj obrázku: Freepik

Zdravotní dopady sexu

Kromě toho, že sex snižuje napětí a stres, také zlepšuje spánek. Mezi další velmi důležité pozitivní účinky sexu na lidské zdraví patří také zlepšení metabolických funkcí. K tomu dochází v důsledku zlepšení průtoku krve mezi ledvinami a játry. Tím se zároveň snižuje možný výskyt některých chronických nemocí, jako například problémy se štítnou žlázou nebo typicky mužské problémy s prostatou. Lepší průtok krve zlepšuje také stav lidské pokožky.

Zdroj: https://www.webmd.com/sex-relationships/guide/sex-and-health