Blue Eyes 237438 1280

Přečtěte si o novém trendu, co je to microneedling

Jde o novou techniku na poli krásy, která se zaměřuje na vše od jizev po akné až po ztrátu vlasů. Světoví dermatologové jsou z této procedury doslova nadšení. Jde o zcela minimálně invazivní metodu, která se může použít k ošetření celého těla. Odborníci díky ní dokáží vylepšit vzhled jizev, dodat kolagen nebo povzbudit růst vlasů.

Microneedling vznikl už v roce 1995

Tato metoda je sice starší, ale její boom nastal teprve nyní. Především díky YouTube a Instagramu. S vaší pletí totiž dokáže zázraky. Proces microneedlingu můžete shlédnout na několika videích. Ale pozor, teče krev. Nenechte se však odradit. Co vlastně microneedling dělá a co znamená?

  • jde o vložení velmi jemných a malých jehliček do kožní tkáně
  • vytvoří malé dírky, které ale nejdou hluboko
  • týká se jen povrchu kůže

Pokud vás tato metoda oslovila, je nejlepší vyhledat skutečného odborníka. Tato procedura se dá udělat i doma, pokud zakoupíte vhodný přístroj, ale vždy je lepší se svěřit do rukou znalců. Počítejte ale s tím, že si připlatíte.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Krátkodobé a dlouhodobé účinky na vaši pleť

Microneedling má z krátkodobého hlediska silné účinky a někoho by mohly od kúry odradit. Pravda je, že vaše pleť jemně napuchne a zrůžoví. Pár týdnů budete doslova zářit. Pleť může vypadat jako zanícena a opuchnutá. To se ale časem uzdraví. Důležité je především dlouhodobé hledisko. Pokud na microneedling půjdete každý měsíc, množství kolagenu ve vaší pleti se zvětší o 400 %. Díky tomu omládnete, vyplní se vám vrásky a pleti se vrátí ztracená pružnost.

K této kůře můžete přidat také pravidelné masky s kyselinou hyaluronovou. Pořiďte si tzv. dermaroller, tím můžete pleť ošetřovat a hydratovat, kdy budete mít potřebu. Skvělé jsou také jednorázové masky, které pořídíte ve specializovaných obchodech. Hledejte ty s kyselinou hyaluronovou.