Před otravným hmyzem ochrání přírodní prostředky, které zároveň provoní domov

Chemické přípravky mohou být účinné, jsou ale nebezpečné pro malé děti a také pro dospělé s alergiemi či citlivou pokožkou. Přirozené repelenty jsou všude kolem nás. Šetří naše zdraví i peníze. Hmyz lákáme sami. Je to vůně, kterou vydáváme my nebo naše jídlo. Může to být náš pot nebo oxid uhličitý, který vydechujeme. Během horkého dne je lákají naše nápoje, večer zase světlo. Léto je v plném proudu, a tak je potřeba se invazi tohoto hmyzu náležitě bránit.

Rostliny proti komárům

Komáři patří k nenáviděným parazitům, kteří jsou ale bohužel jedni z nejběžnějších. Odradit je můžete takovými bylinkami, jako je pelyněk, šanta kočičí (kterou uděláte radost své kočce – válí se v ní, jako kdyby byla v rauši) či vratič obecný. Z květin se osvědčily pelargonie, levandule či otočník peruánský.

Zdroj obrázku: Freepik

Rostliny proti vosám a včelám

Pokud chcete udržet včely a vosy od svého venkovního posezení, vysaďte v jeho okolí majoránku, tymián nebo mátu. Jejich vůně tento hmyz odpuzuje. Vosy nesnáší vůni pražené kávy, která je nám lidem naopak velmi příjemná.

Kolik rostlin postačí?

Aby vůně rostlin hmyz odpuzovala, měli byste mít alespoň dvě rostliny na metr čtvereční balkonu nebo velikosti venkovního posezení. Někdy je dobré zahradní nábytek či jiné části venkovních prostor omývat teplou vodou s octem. Lidé za několik minut silný zápach octa nevnímají, pro hmyz je však strašný. A odpuzující.

Zdroj obrázku: Freepik

Pomohou i esenciální oleje

Jejich vůně je silná a účinky závratné! Mluvíme o esenciálních olejích, které můžete použít na celou spoustu aplikací. Tak například je můžete nanést na papírové utěrky nebo do misky. Postačí 6 až 7 ml, které nakapete v okolí svého posezení. Někdy postačí nalít olej do misky s vodou.

Co naopak nedělat?

Abychom nepřitahovali hmyz, nepoužívejte sladké parfémy nebo sladce vonící mýdlo. Nenoste žluté, oranžové nebo květované oblečení, protože přitahuje včely a vosy. Červená ale působí jako ochranná barva před tímto hmyzem.

Zdroj: https://www.familyhandyman.com/list/11-natural-bug-repellents-worth-trying/