Women 1209678 1920

Překvapivý důvod, proč se vrásky tvoří rychleji, doba home office mu nahrává

Pevnost a hladkost pokožky ovlivňuje, nakolik a jak rychle se nám na obličeji začnou tvořit vrásky. Nepříznivé vlivy můžeme částečně eliminovat celkovým zdravým životním stylem a důkladným čištěním pleti kvalitní kosmetikou. Ovšem jeden nepříznivý faktor na naši pokožku působí přesto, a tím je sezení před monitorem počítače, který škodí i našim očím a krku. „Jak stárneme, naše pokožka se stává méně elastickou, protože kolagen se vyrábí pomaleji a pojivová tkáň se regeneruje déle. Ale to není jediný důvod pro tvorbu vrásek na tomto místě. Horizontální čáry na krku jsou tvořeny jeho neustálým ohýbáním. Dnes si jich lidé všímají rychleji, protože trávíme více času díváním se na obrazovky,“ vysvětluje dermatolog Jeremy Fenton.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Citlivé oblasti

Dermatolog Jeremy Fenton poznamenal, že krk je obzvláště citlivá oblast. Kůže na krku je mnohem tenčí a postrádá tukové žlázy, díky čemuž je toto místo náchylnější na rychlejší stárnutí. Ze stejného důvodu se vrásky tvoří nejrychleji také kolem očí. Fenton však ujišťuje, že stejně jako u péče o obličej, i na krku mohou být do určité míry vrásky eliminovány. „Opravdu záleží na péči o pleť. Mnoho lidí však zapomíná pečovat o krk v rámci každodenní péče. Prvním krokem je jednoduše pamatovat na péči o krk a dekolt. Ráno proto nezapomeňte hydratovat. Udržování konstantní úrovně hydratace pokožky nejen zlepšuje celkovou funkci obranné bariéry, ale pomáhá také její pružnosti,“ instruuje.

Správná péče

Zaprvé je nutné investovat do kvalitní kosmetiky, která se specializuje na oblast krku. Ve večerních hodinách je v pořádku použít vysoce aktivní séra, která tak budou mít dostatek času na „odvedení práce“. Pro péči o krk lze bezpečně použít kosmetiku určenou na obličej, poslouží stejně dobře.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Životní styl

Proti procesu stárnutí funguje zdravý životní styl. Snažte se proto upravit své návyky v dlouhodobém horizontu. Pamatujte na správné držení těla v běžném životě, ale obzvláště při sezené u počítače. Při něm také myslete na vhodnou výšku obrazovky, která by měla být ve výšce očí. V neposlední řadě se naučte spát na zádech, eliminujete tak vrásky na obličeji, krku a hrudníku. Pokud k aplikaci produktů přidáte drobnou masáž, pomůžete tak prokrvení a pružnosti pokožky. Pamatujte také na to, že při každé práci jsou potřebné pauzy, věnujte je proto i své pokožce, kterou denně vystavujete světlu monitoru.