S ruským alkoholickým nápojem můžete čistit, odstraňovat zápach i pečovat o domácnost

V těchto několika málo řádcích si ukážeme, že vodka není jen alkohol. Její využití v domácnosti je opravdu všestranné. I vy si určitě najdete důvod, kde ji začít používat.

Výhodou tohoto alkoholu je, že jej má většina lidí běžně doma, a tudíž stále po ruce.

Ústní voda

Na výrobu budete potřebovat:

  • 250ml vodky
  • 10 g mleté skořice
  • 10 g šalvěje
  • 10g máty

Skořici, šalvěj a mátu přelijte horkou vodou, aby byly bylinky ponořené a nechte do druhého dne louhovat. Následující den přefiltrujte přes plátýnko a přidejte vodku.

Právě jste získali velmi účinnou ústní vodu, kterou byste ovšem měli držet mimo dosah dětí.

Čistič skla

Tento přípravek můžete použít na všechny skleněné plochy a předměty ve vaší domácnosti. Jeho výroba je velmi jednoduchá.

Smícháte pouze:

  • 240 ml levné vodky
  • 60 ml octa
  • půl čajové lžičky tekutého mýdla

Tímto přípravkem docílíte bezchybného lesku vašich oken.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Přípravek na prodloužení životnosti řezaných květin

Vodka má jako každý alkohol antibakteriální účinky. Přidávejte proto k řezaným květinám asi půl čajové lžičky vodky a květiny ve váze vydrží déle.

Nepříjemný zápach na látce a oblečení

Především chataři vědí, co znamená po zimně otevřít v letním domku skříně a ucítit pach vlhkosti z oblečení, různých závěsů a ručníků. Vodka je skvělým pomocníkem při odstraňování zatuchliny z látky. Stačí nalít 80 mililitrů levné vodky do pračky a společně s pracími prostředky na které jste zvyklí prát obvyklým způsobem.

Alergická reakce na břečťan

Pokud se dostanete do kontaktu s mladými výhonky břečťanu, může u vás propuknout alergická reakce. Okamžitě polijte postižené místo vodkou. Snížíte tím pocit pálení a svědění.

Prodlouží působení domácího difuzéru

Zdá se vám, že vůně vycházející z difuzéru již není tak intenzivní, nebo už je v nádobě tekutiny příliš málo? Zkuste přidat vodku do vonného oleje a váš difuzér dostane nový impuls.