Při mytí v myčce lze ušetřit ještě víc. Domácí tablety si může vyrobit každý

O výhodách myčky nádobí jistě není třeba mluvit. Stačí zmínit, že nám umožní zbavit se hromady špinavého nádobí mnohem rychleji, udržovat pořádek v kuchyni, ušetřit drahocenný čas, a co je pro mnohé nejdůležitější, peníze za spotřebovanou vodu. Pokud patříte do skupiny příznivců, čtěte, jak si připravit domácí tablety do myčky.

Složky potřebné k výrobě domácích tablet

Není těžké odhadnout, že pro přípravu domácích tablet určených k mytí v myčce na nádobí budeme potřebovat nenahraditelné přírodní produkty z kuchyně. Pro výrobu 36 tablet budete potřebovat následující ingredience:

  • 2 šálky jedlé sody,
  • 1 šálek soli,
  • 1/2 šálku kyseliny citronové,
  • 1 sklenici vody,
  • formičky na kostky ledu

Začněte sodou

Kde začít? Od správné přípravy jedlé sody, tj. od jejího zahřátí. Díky tomuto jednoduchému kroku se mírně změní vlastnosti sody. Sklenici sody vysypte na plech a vložte do trouby předehřáté na 200 stupňů Celsia. Soda může hořet, takže aby se tomu zabránilo, čas od času ji promíchejte, aby se rovnoměrně zahřála. Po asi 30 minutách vyjměte plech z trouby a podívejte se, zda se soda stala matnější.

Zdroj obrázku: Freepik

Promíchejte zbylé ingredience

Teplá soda se poté přesype do mísy, pečlivě promíchá se zbývajícími přísadami, tedy druhou sklenicí jedlé sody, sklenicí soli a půl šálkem kyseliny citronové a pak ke všemu přidejte trochu vody. Nezapomeňte to udělat postupně, protože pod vlivem vody začne směs pěnit. Před přidáním další porce chvíli počkejte. Složky absorbují vodu a vmícháním získáme pastu s jednotnou konzistencí.

Hotová směs se následně napěchuje do předem připravených formiček na led. Asi jedna čajová lžička směsi vyjde na jednu mycí dávku. Formičky s hotovými tabletami se vloží do mrazáku alespoň na třicet minut, aby ztuhly. Poté je možné je uskladnit do vzduchotěsné nádoby. 

Zdroj: https://www.abc.net.au/everyday/diy-dishwasher-tablets-at-home/101405432