Hair Loss 4818772 1920

Při nadměrném vypadávání vlasů se mějte na pozoru. Vlasy potřebují pořádnou dávku výživy

Vlasy mají svůj vlastní životní cyklus, který když skončí, vlasy samy vypadnou. Pokud padají v omezeném množství, je vše v pořádku. Pokud ale máte pocit, že vlasy vypadávají nadměrně, je potřeba to řešit co nejdříve. Obvykle k tomu dochází okolo 50 let, u žen po menopauze. Naštěstí existuje spousta domácích metod, s jejichž pomocí můžete proti vypadávání vlasů bojovat.

Nadměrné vypadávání vlasů

Jak poznat, že vaše vlasy vypadávají nadměrně? První známkou jsou chuchvalce vlasů na polštáři. Najít pár vlasů na polštáři není nic neobvyklého. Pokud ale vidíte celý chuchvalec, normální to není. Vlasy by neměly vypadávat ani poté, co za ně zatáhnete. Při česání se dívejte na kartáč. Určité množství vypadaných vlasů je v pořádku, chybět by ale neměly celé prameny.

Zdroj obrázku: Pixabay

Avokádová maska

Avokádovou masku můžete koupit hotovou v obchodě nebo si ji připravit doma z koupeného avokáda. Toto ovoce je skvělé pro dodání objemu, hydrataci a posílení vlasů. Avokádo oloupejte, vyjměte pecku a rozmačkejte jej vidličkou. Přidejte rozmixovaný banán a lžičku olivového oleje. Tuto směs vmasírujte do pokožky hlavy a nechte ji 30 minut působit. Poté opláchněte a omyjte šamponem a kondicionérem, jak jste zvyklí.

Vejce dodá bílkoviny

Domácí masky na vlasy často využívají vejce. Je to z dobrého důvodu. Vejce obsahují bílkoviny, které zvětšují hustotu vašich vlasů a pomáhají je regenerovat. Stačí, když jedno vejce rozšleháte a nanesete na mokré vlasy. Nechte půl hodiny působit (nechoďte prosím na slunce) a poté důkladně omyjte vlažnou vodou.

Zdroj obrázku: Freepik

Ricinový olej

Ricinový olej obsahuje vitamín E a mastné kyseliny, které stimulují růst vlasů. Můžete jej vmasírovat rovnou nebo jej přidat do svého šamponu.

Kopřivy

Kopřivy ve formě oplachu nebo šamponu jsou prospěšné pro vlasové folikuly, které aktivují. Výsledkem je hustější hříva. Kopřivy používejte jednou za 4 až 5 dní.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/how-to-prevent-hair-loss