Při oparu není nutné běžet do lékárny. Účinnou pomoc najdeme v kuchyni nebo koupelně

Opary jsou velmi nepříjemné a často i bolestivé. Lidem, kteří už někdy v životě opar měli, se navíc obvykle vrací. Co dělat, když se opar objeví? Musíte hlavně jednat rychle. Máte-li lékárnu v tu chvíli hodně daleko a nemůžete si zajít pro léky, můžete stále využít sílu přírody a domácí prostředky. Poradíme vám, jak zastavit rozvoj oparů.

Rychlý zásah je nejdůležitější!

Při léčbě oparu je velmi důležitá rychlost, se kterou budete reagovat. Nejde jen o estetické důvody, opar se bude postupně šířit, takže byste rozhodně neměli čekat několik dnů, až to přejde samo. Kromě léčby je také velmi důležitá správná hygiena. Vždy si pečlivě umývejte ruce a na obličej používejte jen papírové ručníky. Před nebo po aplikaci léku si znovu umyjte ruce.

Zdroj obrázku: Freepik

Domácí léky na opary

Máte-li pocit, že se opar začíná objevovat, a nemáte po ruce lék, který obvykle používáte, měli byste prohledat svou koupelnu a kuchyň. Možná vás překvapí, kolik vhodných prostředků máte neustále ve své domácnosti. Sáhnout můžete po medu s čajovým olejem. Postačí vám trocha medu a 1–2 kapky čajového oleje. Naneste směs na opar a uvidíte, že se budete okamžitě cítit lépe.

Použít ale můžete také zubní pastu s fluoridem. Tato metoda je velmi stará a používaly ji i naše babičky. Fluorid zastaví působení viru a pasta vysuší opar, což je pro léčbu velmi důležité. Zubní pasta vám ale také bude vysušovat rty, takže musíte počítat s tím, že po léčbě bude nutná aplikace dobrého balzámu. Tuto metodu byste neměli používat u dětí.

Další možnosti, které pomohou proti oparu

Existuje i mnoho dalších produktů, které můžete použít na opary. Velmi efektivní je směs česneku, cibule a černého kmínu. Meduňkový olej nebo čerstvé listy meduňky můžete také použít pro léčbu oparů. Podle některých funguje také citron, šalvěj, heřmánek, aloe vera, jedlá soda s vodou nebo sáček uvařeného černého čaje, který přiložíte na postižené místo.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/sexually-transmitted-diseases/home-remedies-for-herpes