Crop Woman With Laptop Filling Glass

Při polití počítače je důležité jednat rychle podle několika kroků

Máte problémy s tím, že často jíte nebo pijete u svého notebooku nebo telefonu a občas ho trochu polijete? Pokud se vám to povedlo, budete muset rychle zasáhnout, protože jinak zařízení přestane fungovat. Někteří lidé při záchraně elektroniky dělají spoustu chyb, kterých byste se měli vyvarovat. Co tedy dělat, když se vám do počítače dostane voda?

Na vysušení zařízení budete potřebovat pár věcí

A co budete potřebovat k tomu, abyste svůj počítač co nejrychleji vysušili? Určitě to bude suchý hadřík, nejlépe z mikrovlákna. Poté papírové osušky, také se bude hodit suchá rýže a destilovaná voda. Kromě toho mějte po ruce také šroubovák, prostředky na čištění elektroniky a isopropanol. Ten se bude hodit v případě, že jste do klávesnice nalili sladkou limonádu.

A poté už stačí postupovat podle následujícího návodu. Při polití počítače musíte jednat opravdu rychle. Jestliže máte počítač v zásuvce, rychle vyndejte kabel. Nikdy ale počítač nezapínejte, protože tím můžete způsobit zkrat. Pomocí nástroje pak raději odšroubujte kryt a suché části oddělte od těch mokrých, aby jich bylo co nejméně. Kapalinu co nejrychleji vyklepejte ze zařízení.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak dlouho to bude trvat?

Připravte si suchou rýži a dejte do ní všechny mokré předměty. Můžete dát přístroj do rýže celý, pokud je menší velikosti. Až budou části suché, nejdříve je očistěte suchým hadříkem, na který nastříkejte prostředek na čištění. K čištění vnějších částí používejte destilovanou vodu. Nakonec osušte papírovou utěrkou a poté dejte zařízení znovu dohromady.

Můžete provést autotest. Jak dlouho ale bude trvat celý proces vysušení počítače nebo jiného zařízení? Záleží na tom, co jste do něj nalili nebo jaké množství kapaliny se do zařízení dostalo. Dávejte si pozor na to, abyste počítač nezapínali, pokud je v zásuvce. Na čištění používejte pouze prostředky, které jsou na to vhodné.

Zdroj: https://computing.which.co.uk/hc/en-gb/articles/115004636749-Save-your-laptop-from-water-damage