Modern Dishwasher Open Technology Kitchen

Při používání myčky můžeme ušetřit jednoduchými změnami

Myčka nádobí je spotřebič, který nám šetří hodně práce i času. Nemusíte denně stát nad plným dřezem, protože všechno umyje za vás. Na druhou stranu musíte počítat s tím, že využívá nejen vodu, ale také elektřinu. Jakmile zvýšíte účinnost své myčky, ušetříte si peníze. Podívejme se na pár způsobů, jak můžete ušetřit peníze při používání myčky na nádobí.

Správné naplnění myčky je základ

Myčku nesmíte naplno málo ani příliš mnoho. Pouštět myčku s pár kousky nádobí rozhodně není ekonomické. A v případě přeplněné se může stát, že nádobí nebude správně umyté a poškodíte kvalitu spotřebiče. Myslete proto na to, kolik tam dáváte věcí a kdy spotřebič pouštíte do provozu.

Údržba je důležitější, než si myslíte

Hodně lidí si myslí, že se myčka nějak čistá sama. Není to pravda. Jednou za čas do ní musíte přidat speciální prostředky a pustit ji bez nádobí. Díky tomu se zbavíte vodního kamene, který zvyšuje použitou energii při mytí a zároveň zkracuje její životnost. Vždy se podívejte na doporučení od výrobce ohledně údržby.

Vypněte funkci sušení vzduchem

Máte vaše myčka tuto skvělou funkci? Právě díky ní vždy vytáhnete nádobí krásně suché a připravené k dalšímu použití. Jenže tato funkce také spotřebuje hodně energie. Zkuste ji vypnout a jednoduše otevřít dveře myčky přes noc. Nádobí bude suché a vy ušetříte.

open-dishwasher-door-close-up
Zdroj obrázku: Freepik

Kupte si správnou myčku

Energeticky úsporné a kvalitní spotřebiče vám vždy nejvíce ušetří peníze. Sice jsou při nákupu trochu dražší, ale celkově se vám vyplatí. Při každodenním používání totiž spotřebují mnohem méně energie než nižší energetické třídy. Dávejte si proto při nákupu pozor na štítky.

Používejte nižší teplotu

Na trhu najdete hodně prostředků do myčky nádobí, které dokáží pracovat i s nižší teplotou. Získáte krásně čisté nádobí a zároveň ušetříte nějaké peníze. Musíte si jen vybrat správné prostředky a program s nižší teplotou. Uvidíte, že účty za elektřinu budou ihned nižší.

Zdroj: https://learn.compactappliance.com/dishwasher-efficiency-tips/