Colorful Socks Hanging From Rope

Při praní ponožek jde použít několik triků, díky kterým se už nepoztrácejí

Praní ponožek je vždycky velkou záhadou. Do bubnu pračky dáte páry ponožek a po skončení praní zjistíte, že vám některé kousky do páru chybí. Jak je to možné? Této záhadě ještě nikdo nepřišel na kloub. Je tomu ale možné předejít, když využijete některé praktické metody. Rozhodně to stojí za to.

Dejte ponožky do síťky nebo do vaku

Jako nejrozumnější řešení, které zabrání ztrátě ponožek při praní v automatické pračce, se jeví dát je do nějaké síťky nebo vaku. Odtud se dostat ven nemohou, tak je předpoklad, že se během praní žádná ponožka neztratí. Je to metoda jednoduchá a praktická. Vak je pak možné využít i při praní jemného prádla, pokud potřebujete, aby ho buben pračky nijak nepoškodil.

Ponožky spárujte

Dalším způsobem, jak zabránit ztrátě ponožek, je spárovat je. Můžete je k sobě sepnout kolíčkem nebo nějakou sponkou, která by ale neměla být kovová. To by pak udělala více škody než užitku. Lepší variantou budou sponky z plastu.

Zdroj obrázku: Freepik

Ponožky izolujte

Někdo radí prát ponožky jen sólo. Chce to ale většinou mít nahromaděných více kusů ponožek, aby se buben jimi alespoň částečně naplnil. Někteří tuto metodu odmítají, protože je neekonomická. S tím se ale dá polemizovat, protože moderní pračky dokážou ekologicky vyprat i malé množství prádla. Prostě tomu přizpůsobí spotřebu vody i elektrického proudu.

Co se zbylými ponožkami

Je to nepříjemné, když se z párových ponožek stanou jedináčci. Co s nimi? Když je budete nosit doma, tak určitě nebude vadit, když budete mít na každé noze jinou barvu i vzor ponožky. Dokonce to může vypadat zajímavě. Tímto způsobem ponožky ekonomicky využijete. Někteří tento problém řeší tím, že si pořizují jen černé ponožky stejného typu. U nich pak nevadí, když se některé ztratí, protože ty zbývající se snadno kombinují. Samozřejmě můžete místo černé volit jinou barvu ponožek – třeba bílou, béžovou nebo hnědou. Důležité je dodržet to, aby se jednalo o stejný typ.

Zdroj: https://boardroomsocks.com/blogs/dress-sock-blog/tips-for-how-to-stop-losing-socks