Pink Pelargonium Flower Green Background

Při pravidelné péči pokvetou muškáty dlouhé měsíce. Květiny vyživí kopřivové hnojivo

Balkony i terasy jsou hned krásnější, když tam pěstujete muškáty. Jsou velmi jednoduché na pěstování, a proto je na ozdobu svého domova používá mnoho Čechů. Navíc v zahradnictví nebo květinářství najdete nespočet druhů, které se liší barvou a množstvím květenství. Poradíme vám, jak se o tyto květiny starat, abyste si užívali jejich krásných květů po celé léto.

Extrémně nenáročné květiny

Obrovskou výhodou těchto rostlin je fakt, že se o ně postará i naprostý začátečník. Péče o ně je velmi snadná a zvládne to každý. Když je budete správně zalévat, můžete se těšit z jejich květů po celé týdny. Stejně jako u jiných rostlin také v tomto případě jim musíte poskytnout správnou péči, aby se jim doopravdy dařilo.

Muškáty pravidelně kontrolujte. Vždy odstraňte suché listy nebo výhonky. Jakmile je tam necháte, celá rostlina bude růst pomaleji a neužijete si tolik květů, protože bude muset vynaložit sílu na obnovu suchých listů. A to by byla škoda. Muškátům nevadí horké a suché léto, ale musíte je pravidelně zalévat. V horkých dnech dokonce i dvakrát denně (ráno a večer).

Zdroj obrázku: Freepik

Nezapomínejte na pravidelné hnojení

Zálivka je naprostý základ, ale žádná rostlina se neobejde ani bez správné výživy. S ničím to ale nesmíte přehánět. Nedostatek květů může být způsoben i příliš častým hnojením, zaléváním nebo přehnaným vystavením slunci. Naše hnojivo vám pomůže s péčí o muškáty a zároveň vám ušetří peníze, protože se skládá pouze z přírodních složek.

Na hnojivo pro muškáty potřebujete kaši z kopřiv. Jde o ekologické a levné řešení, které si může doma připravit každý. Potřebujete asi kilogram čerstvých kopřiv, které zalijete 10 litry vody. Nechte je takto nějakou dobu odstát, ideálně do druhého dne. Potom směs nařeďte s vodou v poměru 1 : 1 a zalijte s ní muškáty. Místo kopřiv můžete použít také přesličku.

Zdroj: https://www.masterclass.com/articles/pelargonium-care-guide