Při prvních známkách infekce nechoďte do lékárny. Příroda nabízí mnohem lepší medicínu

Zarudlý krk, bolest a škrábání. To jsou typické známky infekce. Pak je nutné rychle jednat a využít sílu domácích prostředků, abyste se nepříjemných projevů brzy zbavili. Bolesti vás zbaví zázvor, který má hřejivé vlastnosti a antibiotické schopnosti. Dezinfikuje, snižuje zánět a zároveň posiluje imunitu. Nakrájejte plátky o tloušťce 3 mm, oloupejte a žvýkejte, dokud nepocítíte úlevu.

Šalvěj ulevuje od bolesti

Šalvěj působí jako přírodní anestetikum. Dokonale dezinfikuje a chrání před infekcemi. Pomáhá zmírnit chrapot a snižuje bolest při angíně. Nálev připravíte tak, že lžíci šalvěje zalijete horkou vodou a necháte chvíli vylouhovat. Když nálev trošku vystydne, použijte ho jako kloktadlo třikrát denně. V lékárně seženete i hotovou tinkturu, která se dá použít bez nutnosti vaření.

Zdroj obrázku: Pixabay

Se zánětem báječně bojuje i jedlá soda. Navíc dezinfikuje a předchází otokům. Při akutních infekcích zmírňuje bolest, takže se vám bude lépe dýchat a polykat. Čajovou lžičku jedlé sody rozpusťte v půl sklenici teplé vody a s tímto roztokem si třikrát denně vyplachujte ústa. Stačí několik vteřin, jelikož delší kloktání by mohlo podráždit sliznici.

Tymián dezinfikuje

Tymián má silně dezinfekční účinek. V přírodní medicíně se považuje za spolehlivý lék při respiračních onemocněních. Tymiánové silice mají dokonce větší antibiotický účinek než samotná antibiotika z lékárny. Lžíci této bylinky zalijte sklenicí vroucí vody a nechte deset minut odstát. Poté sceďte a promíchejte se lžičkou olivového oleje. Doušek poválejte v ústech a poté ho vyplivněte.

Zdroj obrázku: Freepik

Med působí jako přírodní anestetikum, takže pomáhá při přetrvávající bolesti v krku. Rozmíchejte ho v čaji nebo ve vodě, ale dejte pozor. Teplota nad 45 °C blahodárné látky ničí. Řepík posiluje sliznice a zlepšuje krevní oběh. Stačí 4 polévkové lžíce řepíku zalít dvěma šálky horké vody a deset minut na mírném plameni vařit. Pak tento odvar pravidelně kloktejte.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/cold-flu/sore-throat-natural-remedies