Flowers Pots Decoration Hotel Hotel Idea Design Chateau Interior Flowering Balcony

Při silném větru potřebují na balkoně chránit uložené věci i rostliny

Počasí je každým dnem stále více nepředvídatelné. Časté, intenzivní přeháňky doprovázené silným větrem, teplotní výkyvy a další nepříjemné jevy počasí s námi mohou nepěkně zacloumat. Totéž platí i o balkoně, který bychom měli chránit. Pokud jej nezabezpečíme, hrozí poškození nejen věcí, ale také rostlin, které zde máme. Ty následně mohou ohrozit kolemjdoucí, automobily nebo další objekty poblíž bytové jednotky.

Organizace balkonu

Během zimy bývá balkon většinou aktivně nevyužitý. Prádlo se věší na sušácích uvnitř domácnosti, rostliny se přesunou dovnitř nebo ukončíme jejich pěstování a balkon je tak doslova vyčesaný. Někteří lidé ale využívají tento prostor pro skladování nejrůznějších věcí. Nejdůležitější je dát věcem organizaci a řád, to platí také o balkonu, aby nedošlo k nekontrolovanému odletu těchto věcí z balkonu. Co nepotřebujete, raději uložte do sklepa. Pokud víte, že se v létě bude blížit bouřka nebo odjíždíte na dovolenou, tak co můžete nebo je lehké, odeberte z balkonu pryč.

Zdroj obrázku: Freepik

Co když nemám sklep ani dost prostoru v bytě?

V případě, že nemáte dostatek místa uvnitř domácnosti a ani nevlastníte sklep, platí určitá pravidla. Veškeré květináče, popelníky a další křehké věci položte nejlépe na podlahu balkonu. Velké nebo lehké květináče klidně uvažte ke konstrukci, aby nehrozilo jejich uvolnění.

Rostliny

V případě, že se žene silná bouřka nebo vítr, odstraňte všechny květinyparapetů a dejte je nejlépe co nejblíže k sobě na podlahu. Pokud můžete, klidně je přivažte, tímto způsobem zamezíte nepříjemným důsledkům silného větru. Nejvhodnější je ale přesun květináčů a rostlin dovnitř místnosti, kde budou dostatečně chráněny, a na balkoně nenechávejte vůbec nic, co by se mohlo poškodit.

Ochrana balkonu

Před silným větrem nebo zvědavými pohledy sousedů vás ochrání různé clony. Tuto pomůcku ocení zejména ti, co mají balkony, a ne lodžie. Majitelé lodžií zase ocení, když si zasklí balkon. V takovém případě zvýší ochranu před nepřiznivým počasím na maximální možný level.

Zdroj: https://www.thepersonal.com/blog/-/6-steps-to-protect-your-home-against-high-winds