cloves-1049598_1280

Při snaze zhubnout se hodí zkrotit chuťové pohárky. A k tomu je nejlepší obyčejné koření

Existuje mnoho produktů, které tlumí chuť k jídlu. Ovšem jsou plné konzervantů a chemie. K jednoduchému dostání jsou i přírodní produkty, například hřebíček, který bude působit úplně stejně. Tak vysvětluje i Dr. Frédéric Saldmann: dámy, které chtějí zhubnout, by měly sáhnout nejlépe po hřebíčku a nejíst zbytečné chemikálie. Ovšem hřebíček má i mnoho jiných účinků na zdraví.

Hřebíček a jeho vlastnosti

Hřebíček je starodávným kořením, který se se využívá do pečení i do slaných jídel. Lze ho také přidat do čaje nebo vína pro zvýraznění chuti či zahřátí organismu. Mezi jeho vlastnosti patří především tlumení bolestí, jak upozorňuje Dr. Saldmann. Zdůrazňuje také, že hřebíček je používán při bolestech zubů, což znamená, že má mírné anestetické účinky. Dokáže nejen znecitlivět zuby, ale také snížit chuť k jídlu. Stejně tak působí i na chuťové pohárky. Jednoduše je znecitliví a způsobí, že nemáte pocit hladu. Po požití hřebíčku máte otupělé chutě, tedy chuťové buňky, tudíž se vám alespoň půl hodiny může zdát jakékoliv jídlo nevýrazné a chuťově nulové. 

Zdroj obrázku: Pixabay

Hřebíček k omezení chuti k jídlu

Pokud chcete vyzkoušet hřebíček na tlumení chuti k jídlu, stojí za to mít hřebíček stále po ruce a dopřát si ho ve formě „žvýkačky“. Jednoduše vezměte tři hřebíčky a začněte je žvýkat. Známá spisovatelka Claudia Ritterová ve své knize vysvětluje, že účinky hřebíčky byly známy již dávno před naším letopočtem. Což je jistě úctyhodné. Poté byly hřebíčky používané jako koření a ještě častěji jako aroma ve vonných tyčinkách, aby se odlákali zlí démoni. V nynější době je hřebíček používán tedy jako přírodní anestetikum, ale také jako lék na zažívací potíže (především plynatost) nebo při respiračních onemocněních. Hřebíček obsahuje látku zvanou eugenol, která má silný antibakteriální účinek a dokáže v těle hubit parazity a bakterie. 

Zdroj: https://timesofindia.indiatimes.com/life-style/health-fitness/weight-loss/how-to-use-cloves-for-weight-loss/articleshow/70396913.cms