Happy Morning Couple Waking Up Stretching Their Bed Comfortable Home (1)

Při špatné poloze si tělo nikdy neodpočine. Odborníci radí, jak už nikdy nespat

Během spánku si většinou ani neuvědomujeme, v jaké poloze spíme. Přitom to má velký vliv na to, jak dobře se vyspíme a jak moc si naše tělo odpočine. Už bylo provedeno několik studií, které dokazují, že některé polohy nejsou vhodné nejen pro mozek, ale ani pro tělo. V jaké poloze je tedy nejlepší spát, aby se z organismu vyplavily toxiny?

Nestačí spát osm hodin, základem je kvalitní spánek

Kvalitu spánku ovlivňuje nejen počet hodin, ale také prostředí a poloha, ve které spíte. V ložnici byste měli mít optimální teplotu, pravidelně v ní větrat a také si často převlékat postele. Nutné je také čistit matraci. Záleží i na oblečení, které na spaní máte. Že je toho hodně? Všechno ovlivňuje to, v jaké náladě se ráno probudíte. Kvalitu spánku tak nezajistíte pouze tím, že budete spát osm hodin denně.

I lidé, kteří spí méně, mohou být odpočatí a připravení na nový den. Spí totiž v poloze, ve které jsou absolutně uvolnění, a mohou se tak dostat do hlubokého spánku, který zajišťuje právě odpočinek nejen mozku, ale také celému tělu a dalším orgánům. Jaké návyky je dobré si během spánku osvojit?

Zdroj obrázku: Freepik

Správná poloha při spaní může ovlivnit vaše zdraví

Jak často usínáte a jak často se v noci budíte, abyste změnili polohu? Je velmi důležité nejen usnout, ale také spát celou noc ve správné poloze, která zajistí, že vaše orgány budou volné a budou moci odpočívat. Z mozku se pak snadněji dostanou toxiny a další látky, které je potřeba z těla dostat. Právě proto záleží na poloze. Jestliže spíte na boku, nemusíte nic měnit. Podle vědců je právě tato poloha tou nejlepší. Snižuje riziko vzniku Alzheimerovy choroby.

A jaká poloha je nejhorší? Pokud spíše na břiše. Zvyšuje se tím riziko refluxu, ale také kvůli této poloze nebudou moci odpočívat orgány, které jsou utlačované. Vybrat si můžete mezi mnoha dalšími polohami. Někteří lidé myslí pouze na své pohodlí a nezáleží jim na tom, v jaké poloze usnou. Možná se nad tím ale zamyslíte, pokud se ráno vzbudíte neodpočatí.

Zdroje:
Best Sleeping Positions
https://www.hopkinsmedicine.org/health/wellness-and-prevention/choosing-the-best-sleep-position