towels-2822910_1920

Při špatném praní se z heboučkých ručníků stává tvrdá rohož. Vyvarujte se nejčastějším chybám

Pokud vyndáváte z pračky tuhé a hrubé ručníky, rozhodně to není fajn pocit. Utírání se do hrubého ručníku nemůže být příjemné. Ručník by měl být pohodlný, měkký a hebký ke kůži. Důvodem hrubých ručníků může být nevhodný způsob praní, zejména příliš nízká teplota při praní. Zde najdete informace o tom, co vše můžete pro měkké a příjemné ručníky udělat.

Správná teplota při praní

Při praní ručníků je správně nastavená teplota klíčová, a tou je 60 °C. Tato teplota vás zbaví mikrobů a roztočů a zajistí měkké ručníky. Při 60 °C se nebudou na ručnících usazovat zbytky pracího prášku a aviváže, které zapříčiňují tvrdnutí jejich chloupků. Také není dobré mít buben pračky úplně nacpaný, brání to správnému proudění vody a ručníky pak nejsou správně vymáchané.

Zdroj obrázku: Pixabay

Namočte ručníky do citrónu

Pokud k měkkým ručníkům nestačí správný způsob praní, je možné, že za to může tvrdá voda. V takovém případě můžete ručníkům ještě pomoci namočením do citronové šťávy. Ručníky namočte hodinu před praním do studené vody a přidejte k nim jeden vymačkaný citron.

Zdroj obrázku: Pixabay

Vyměňte aviváž za ocet

Aviváž je prostředek plný chemikálií. Ocet je přírodní a jeho účinky jsou při nejmenším stejné, většinou lepší. Pomáhá odstranit zbytky čisticích prostředků a ručníky se pak nebudou slepovat. Ocet je zároveň také vydezinfikuje a ochrání je před ztrátou barvy. Na jednu várku ručníků vám postačí do zásobníku na aviváž nalít skleničku octa. Pak zapněte proces praní jako vždy, nic jiného se pro vás nemění. Pokud budete chtít, můžete ještě místo oplachové kapaliny do zásobníku nasypat trochu jedlé sody. Uvidíte, že se tímto způsobem zbavíte hrubých a nepříjemných ručníků. Z pračky vyndáte jemné, heboučké ručníky, které nebudou dráždit vaši pokožku. Hrubý ručník může dřít kůži, a tvořit tak zarudlá bolestivá místa.

Zdroj: https://www.realsimple.com/home-organizing/cleaning/how-to-wash-towels