Při správném opalování vydrží bronz na pokožce déle
V létě se spousta lidí oddává slunečním paprskům, aby získali krásné opálení pokožky. I proto jezdí za mořem, kde na mořské pláži chytají bronz. Vlastně není třeba jezdit tak daleko, protože opálit se můžete i na zahradě u svého domu. Jak to udělat, aby vám opálení vydrželo co nejdéle?
Co způsobuje opálení pokožky
Opálení se tvoří v horní vrstvě kůže působením UV záření ze slunce. Tmavé zbarvení chrání pokožku před spálením od slunečních paprsků. Jedná se o přirozený proces, který je v mírném množství zdravý. Nadměrné opalování ale může pokožku poškodit. Během opalování dochází k tvorbě pigmentu, jenž barví pokožku do hnědého odstínu. UVB záření v organismu stimuluje tvorbu vitamínu D. Pozor je ale třeba dávat na spálení pokožky, které může vést ke vzniku zhoubných nádorů.
Jak se bezpečně opalovat
Při opalování je vhodné používat opalovací krémy, které pokožku chrání před spálením. Na slunci by člověk neměl pobývat mezi 11. a 15. hodinou, kdy svítí slunce nejvíc intenzivně. Na hlavě je vhodné nosit pokrývku – klobouk, čepici – a na očích brýle s UV filtrem, které chrání zrak před poškozením.
Důležitým faktorem je hydratace. Suchá pokožka způsobuje nerovnoměrné opálení pokožky. Je vhodné proto pokožku vyživit tělovým mlékem s obsahem vitamínů A, C a E. Opalovací krém je třeba aplikovat asi 15 minut předtím, než půjdete na přímé slunce.
Pravidelně se otáčejte
Pokud s opalováním teprve začínáte a vaše pokožka je doposud světlá, neměli byste na slunci být déle než půl hodiny. Postupně můžete pobyt venku prodlužovat, jak se bude vaše pokožka zbarvovat do tmavého odstínu, a to až na dobu 2 až 3 hodin.
Na slunci byste neměli ležet jen na jedné straně těla. Důležité je pravidelně se otáčet, a to každých 15 minut. Střídat byste měli záda, bok, břicho a bok. Jen tak docílíte rovnoměrného opálení po celém těle.
Zdroj: https://www.elle.com/uk/beauty/body-and-physical-health/a10300/how-to-make-you-tan-last-longer-than-your-holiday/