Tan Woman Relaxing Beach

Při správném opalování vydrží bronz na pokožce déle

V létě se spousta lidí oddává slunečním paprskům, aby získali krásné opálení pokožky. I proto jezdí za mořem, kde na mořské pláži chytají bronz. Vlastně není třeba jezdit tak daleko, protože opálit se můžete i na zahradě u svého domu. Jak to udělat, aby vám opálení vydrželo co nejdéle?

Co způsobuje opálení pokožky

Opálení se tvoří v horní vrstvě kůže působením UV záření ze slunce. Tmavé zbarvení chrání pokožku před spálením od slunečních paprsků. Jedná se o přirozený proces, který je v mírném množství zdravý. Nadměrné opalování ale může pokožku poškodit. Během opalování dochází k tvorbě pigmentu, jenž barví pokožku do hnědého odstínu. UVB záření v organismu stimuluje tvorbu vitamínu D. Pozor je ale třeba dávat na spálení pokožky, které může vést ke vzniku zhoubných nádorů.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak se bezpečně opalovat

Při opalování je vhodné používat opalovací krémy, které pokožku chrání před spálením. Na slunci by člověk neměl pobývat mezi 11. a 15. hodinou, kdy svítí slunce nejvíc intenzivně. Na hlavě je vhodné nosit pokrývku – klobouk, čepici – a na očích brýle s UV filtrem, které chrání zrak před poškozením.

Důležitým faktorem je hydratace. Suchá pokožka způsobuje nerovnoměrné opálení pokožky. Je vhodné proto pokožku vyživit tělovým mlékem s obsahem vitamínů A, C a E. Opalovací krém je třeba aplikovat asi 15 minut předtím, než půjdete na přímé slunce.

Pravidelně se otáčejte

Pokud s opalováním teprve začínáte a vaše pokožka je doposud světlá, neměli byste na slunci být déle než půl hodiny. Postupně můžete pobyt venku prodlužovat, jak se bude vaše pokožka zbarvovat do tmavého odstínu, a to až na dobu 2 až 3 hodin.

Na slunci byste neměli ležet jen na jedné straně těla. Důležité je pravidelně se otáčet, a to každých 15 minut. Střídat byste měli záda, bok, břicho a bok. Jen tak docílíte rovnoměrného opálení po celém těle.

Zdroj: https://www.elle.com/uk/beauty/body-and-physical-health/a10300/how-to-make-you-tan-last-longer-than-your-holiday/