Home Appliance Six Eggs Open White Refrigerator

Při správném skladování vydrží vejce v lednici až měsíc čerstvá

Přestože v mnoha domácnostech jsou vejce uložená ve dveřích chladničky, není to zcela osvědčené místo. Je tam proměnlivá teplota, která může negativně ovlivnit kvalitu produktu. Kromě toho pokud budete dodržovat několik pravidel, vejce zůstanou čerstvá a vhodná ke konzumaci po dlouhou dobu.

Jak správně skladovat vejce

V mnoha modelech chladniček na dveřích jsou speciální police pro skladování vajec. To ovšem není dobré řešení, protože proměnlivá teplota, která převládá na tomto místě, může ovlivnit chuť a čerstvost vajec. Nejlepším místem pro skladování tohoto produktu je střední police lednice. Zde je nízká a konstantní teplota, která pomáhá udržovat správnou kvalitu vajec.

Nezapomínejte, že nesprávné skladování vajec může vést k rychlé proliferaci bakterií salmonely. Aby byla vejce vhodná ke konzumaci, postupujte podle několika základních pravidel, jako například se vyhýbejte uchovávání vajec vedle aromatických produktů. Aby byla vejce déle čerstvá, položte je vzhůru tupým koncem.

Zdroj obrázku: Freepik

Doba skladování vajec v chladničce

Vejce lze skladovat až měsíc, poté prochází jejich datum spotřeby. Kromě toho by měla být v chladničce po celou dobu, venku můžou zůstat jen několik hodin. Vařená vajíčka bez skořápky si zachovávají svou čerstvost maximálně jeden den za předpokladu, že je vložíte do nádoby a v ní do chladničky.

Abyste se nenakazili salmonelou, nezapomeňte uvařit vejce a důkladně si umýt ruce dříve, než je začnete zpracovávat. Vejce, stejně jako jiné výrobky, jsou vhodná k zamrazení. Podmínkou je však oddělit žloutek od bílku a zamrazit je odděleně. Je třeba je vložit do samostatných nádob, do žloutku se vyplatí přidat špetku soli nebo cukru. Tyto produkty mohou zůstat v mrazničce maximálně půl roku.

Zdroj: https://www.incredibleegg.org/recipes/egg-tips-tricks/egg-storage/