Woman Sitting Bathroom Holding Toilet Paper

Při svatební nemoci je návštěva toalety horor. Úlevu přinese heřmánek a odvar z bobulí

Infekce močových cest jsou častým onemocněním zejména u žen. Ty mají kratší močovou trubici a na záněty trpí mnohem více než muži. Udává se, že u žen je onemocnění častější až čtyřikrát. Infekce u žen velmi bolí, protože si nemohou dojít ani na toaletu, aniž by netrpěly velkou bolestí. Je to nepohodlí, kterého se můžete snadno zbavit pomocí domácích prostředků.

Nedostatečná hygiena je častou příčinou

Nejčastější příčinou infekce močových cest je nedostatečná hygiena. Cystitida je označována jako „svatební nemoc“ a jsou jí vystaveny hlavně ženy. Nedostatečná hygiena je velmi častou příčinou, protože ženy v některých případech na hygienu kašlou. Ohroženy jsou i těhotné ženy, ale pomocí domácích metod se můžete zbavit nepříjemného pocitu pálení nebo dalších problémů spojených s tímto onemocněním.

Příznaky infekce jsou patrné ihned. Pocit pálení při močení, časté návštěvy toalety nebo bolesti v dolní části břicha. Nepohodlí se pak může projevit také na psychické pohodě, protože budete neustále myslet na bolest, která doprovází každou návštěvu toalety. Proto je velmi důležité infekci začít léčit včas. Jak si pomoci domácími prostředky?

Zdroj obrázku: Freepik

Heřmánek nebo brusinka budou vašimi kamarády

Heřmánek je skvělou bylinkou, která je užitečná právě při léčbě zánětu močových cest. Připravte si teplou koupel s heřmánkem a pravidelně se do ní nakládejte. Heřmánek má protizánětlivé vlastnosti a působí baktericidně. Bylinkový nálev ale není tím jediným prostředkem, kterým si můžete ulevit od bolesti. Vhodné jsou také brusinky, které jsou protizánětlivé.

Díky jejich časté konzumaci si můžete být jistí, že infekce močových cest bude brzy zaléčena. Stejně bude fungovat také další ovoce, a to borůvky. Dát si je můžete v čerstvé, nebo sušené formě. Borůvky mají čisticí schopnosti a bojují proti bakteriím. Stačí jen borůvkovou nebo brusinkovou směs zalít horkou vodou a poté nálev zabalit do šátku. Nechte dvacet minut louhovat a na konci můžete přidat med nebo citron.

Zdroj: https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/cystitis/diagnosis-treatment/drc-20371311