8562

Při výběru opalovacího krému pro děti hraje roli složení i stupeň ochrany

Zvolit pro dítě vhodný opalovací krém, který ho bude chránit po celé hodiny na slunci, není vždy jednoduché. Musíte myslet na mnoho kritérií před nákupem. Jinak investujete své peníze do produktu, který pro něj nebude dobrý a nebude ho efektivně chránit před UV paprsky. Řekněme si hned pět faktorů, které musíte mít v mysli při nákupu opalovacího krému pro dítě.

Ochrana před sluncem

V první řadě potřebujete dost vysoký SPF filtr. Při krátkém pobytu venku na slunci vám postačí SPF 30. Jestli chcete strávit venku celý den, zvolte SPF 50. Jestli chcete mít jistotu, že vaše dítě bude chráněné před spálením, zvolte vždy vyšší stupeň.

Voděodolnost

Chystáte se vyrazit do bazénu, k rybníku nebo do řeky? Nezapomeňte se při nákupu opalovacího krému dívat také na voděodolnost. V opačném případě budete muset krém nanášet znovu a znovu, aby správně fungoval. A to může být s malými dětmi vážně otravné.

2150282790
Zdroj obrázku: Freepik

Krém nebo sprej?

Hodně rodičů volí opalovací produkt ve spreji, protože nabízí velmi snadnou aplikaci. Pravdou je, že krémy fungují mnohem lépe. A když při aplikaci použijete štětec na líčení, bude to také velmi jednoduché. Záleží pouze na tom, co je pro vás důležitější.

Složení produktu

Vždy se vyhýbete produktům, které mají chemické složení. Přírodní složky jsou vhodné i pro citlivou dětskou pokožku a poskytují ještě lepší výsledky. Navíc obsahují vitamíny a antioxidanty, které chrání pokožku před toxiny a dalšími škodlivými prvky.

Věk dítěte

Opalovací krémy nejsou rozdělené podle věku. Myslete jen na to, že děti do 6 měsíců věku by na přímém slunci neměly být vůbec. Můžete je také natřít krémem, ale přesto byste je měli držet ve stínu a obléknout je do prodyšného, ale delšího oblečení. Až najdete produkt, který vám bude vyhovovat a splní všechny podmínky, držte se ho a užijte si celé léto bez spáleného a nepříjemného dítěte.

Zdroj: https://www.littleharvard.ie/the-little-blog/how-to-choose-the-right-sunscreen-for-kids