zehleni3

Při žehlení mohou vzniknout nevzhledné pruhy, kterých se ovšem snadno zbavíte

Objevují se vám čas od času na oblečení pruhy, ale až po tom, co vyžehlíte? V tom případě je příčina opravdu velmi jasná. Žehlili jste prádlo na příliš vysokou teplotu, v důsledku toho pak vznikají na oblečení tyto pruhy. Pokud už se vám na oblečení pruhy po žehlení objevili, nebojte se, i teď existuje hned několik možností, jak se jich zbavit. Najděte si mezi nimi tu svou a příště už určitě budete opatrnější a nastavíte žehličku na nižší teplotu.

Zdroj obrázku: Freepik

Pára

Uvádí se, že pára je tím nejjednodušším způsobem, jakým je možné se pruhů zbavit. Umístěte obyčejnou studenou vodu do mechanického rozprašovače a postříkejte jím všechny pruhy, které na oblečení vznikly. Pak nažhavte žehličku a držte ji zhruba 4 centimetry nad pruhy. Tím se k vodě dostane pára, která všechny nechtěné pruhy odstraní, a vy se tak můžete nadále radovat ze svých oblíbených kousků.

Ocet

Ocet není jen dobrým pomocníkem v kuchyni a při úklidu, pomůže vám také s pruhy způsobenými žehlením na příliš vysokou teplotu. Smíchejte studenou vodu z kohoutku s octem, a to ve stejném množství tak, aby roztok byl půl na půl voda a ocet. Pak už stačí jen vzít do ruky čistý bavlněný hadřík, který v tomto roztoku namočíte, a budete jím potírat pruhy. Pak můžete zkusit pruhy přežehlit přes mokrý hadřík namočený v roztoku vody a octa.

Zdroj obrázku: Freepik

Čaj

Nápomocný vám bude i úplně obyčejný čaj, který jistě máte doma. Nejvhodnější je úplně obyčejný černý čaj bez příchutě. Nejprve si k snídani uvařte hrnek černého čaje a v klidu ho vypijte. Pak vezměte tento použitý sáček a potřete jím pruhy, které po žehlení zůstaly. Pak opět zapojte žehličku do zásuvky a vyžehlete oblečení znovu. Fleky po černém čaji z oblečení po chvilce úplně zmizí a vezmou s sebou i nevzhledné pruhy vzniklé nevhodným žehlením na příliš vysokou teplotu. A vy si tak můžete nadále užívat své oblíbené kusy oblečení.

Zdroj: https://ironspro.com/how-to-get-rid-of-shiny-iron-marks-on-clothes/