zimni-vaha

Přibírání trápí v zimě velké procento žen. Několik změn udrží váhu dole

Zima je pro mnoho z nás nejhorším obdobím roku. Je brzy tma, zima a všude sníh. Navíc nemáme tolik možností se hýbat venku. Proto má mnoho lidí v tomto období problémy s váhou a neví, jak je efektivně řešit. S pomocí našich tipů a triků si můžete užít zimní měsíce bez zbytečného přibírání dalších a dalších kilogramů. Nejde přitom o nic složitého, na co byste potřebovali diplom.

Zdroj obrázku: Freepik

Pravidla zdravé výživy

Vždy se snažte věnovat pozornost tomu, co jíte, a nepodléhejte rozmarům. Jedná se přitom většinou o malé změny. Místo majonézy použijte přírodní jogurt a místo bílého pečiva se spolehněte na celozrnné. Hlavně byste se měli vyvarovat cukrů. Sendvič konzumovaný za běhu rozhodně nenahradí večeři. Kvůli studeným jídlům potřebuje vaše tělo energii navíc, aby se zahřálo. A sáhnout byste měli také po teplých nápojích a aromatických kořeních, jako je skořice, zázvor nebo kardamom.

Nezapomínejte ani na vitamíny! Vitamín C, nezbytný při nachlazení, se nachází v petrželce, paprikách, mražených bobulích a citrusech všeho druhu. Soustředit byste se měli také na probiotika, která obnovují střeva. Myslete na to, že zdravé střevo znamená štíhlou postavu a široký úsměv. Užívat je můžete jako doplněk stravy anebo se můžete spolehnout na přírodní zdroje, jako mléčné výrobky, kvašenou zeleninu (kimči, okurky, zelí), kombuchu, tempeh nebo kváskové pečivo.

Zdroj obrázku: Freepik

Pohyb ničím nenahradíte

Tohle asi neuslyšíte rádi, ale pohyb je extrémně důležitý a nelze ho ničím jiným nahradit. Ke zdravé stravě jednoznačně patří. Nemusíte to přitom nijak přehánět. Myslete na to, že je vše pouze ve vaší hlavě. Přinuťte se vstát z pohodlného křesla a pro začátek jděte na procházku. Vyměňte výtah za schody a choďte domů z práce pěšky, pokud je to jen trochu možné. Jestli jezdíte hromadnou dopravou, vystupte o jednu zastávku dříve. Vydržte týden a potom zvyšte laťku.

Zdroj: https://www.bulletproof.com/diet/avoid-winter-weight-gain/