Přičarujte si lásku podle rituálů našich předků. Magickou sílu rostlin můžeme využít i dnes

Již po dlouhou dobu existence lidstva lidé věří v sílu přírody a snaží se ji využít ve svůj prospěch. Z bohatých přírodních zdrojů využívali lidé například rostliny, a to pro účely různých koupelí, lektvarů či ochranných škapulířů. Účely byly různé, například vyléčení nemoci, prevence zdraví, zajištění úrody, ochrana před zlými silami nebo láska. Ano, lidé se snažili pomocí rostlin najít a udržet pravého partnera, protože v dřívějších dobách bylo možná ještě zásadnější než dnes, jakého člověka měli po svém boku.

Pokud jde o moderní dobu, lidé běžně nehledají bylinkářky a vědmy, aby jim daly svazek bylinek, ale rostliny a jejich sílu vstřebáme i jinak, a to nejen na zahradě, ale například i v jídlech, parfémech a podobně. Některé vůně v nás mohou vyvolávat různé pocity a možná jsou opravdu magické.

Níže uvádíme dvě nečastější rostliny, které se různými způsoby využívaly k získání dobrého životního partnera.

Líska

Líska byla v minulosti považovaná za stěžejního zástupce rostlinné říše, který měl zajistit nejen dobrý a trvalý manželský svazek, ale také mnoho potomků, což bylo vzhledem k vysoké novorozenecké úmrtnosti velice důležité. K těmto účelům se rostlina používala celá, a to jak plody, tak lístky i větvičky. V odvaru z lískových květů se například koupaly malé děti, aby jim bylo dáno do vínku, že si v dospělosti snadno najdou vhodný protějšek. Líska byla považována za rostlinu, která je schopna vyvažovat mužský a ženský element.

Zdroj obrázku: Freepik

Tymián

V magickou sílu tymiánu lidé odpradávna skutečně věřili a přidávali ho jak do koupele, tak ho zavěšovali do svého domova nebo do příbytku svého vyvoleného. Pokud byl člověk stydlivý s nízkým sebevědomím, měl u sebe nosit větvičku tymiánu, která mu dodávala kuráž a na atraktivitě u opačného pohlaví.

Pokud chcete tajemné schopnosti tymiánu vyzkoušet i v této moderní době, není nic jednoduššího než si snítku dát ráno do kapsy. Navíc prý tymián také pohlcuje negativní vlivy okolí, což se dobře hodí i do této doby.  

Zdroj: https://www.researchgate.net/publication/338740898_If_People_Are_Attached_to_Plants_Do_They_Love_Other_People_Case_of_the_Russian_Youth