Příjemně voňavé prádlo je radost nosit. S pár triky už zápach nebude mít šanci

Někdy pár malých chyb způsobí, že prádlo nevoní ani po vytažení z pračky. Na vůni našeho prádla závisí mnoho faktorů. Stačí, když změníme některé z našich špatných návyků, a naše prádlo bude krásně vonět. V dnešním článku vám poradíme, jak na to.

Vše začíná v pračce

Pokud navzdory používaní různých aviváží a změkčovačů vaše prádlo nevoní, je problém pravděpodobně v tom, jak perete prádlo. V některých případech však může jít i o problém v pračce. To může mít za následek, že oblečení dokonce zapáchá hned po vytažení z pračky. Při praní mějte na paměti, že pračka nikdy nesmí být naplněna na maximum.

Zařízení musíte pravidelně čistit. A po praní byste měli nechávat dvířka pračky otevřená, abyste zabránili množení plísní a bakterií. Pokud se budete držet těchto pravidel, bude vaše prádlo hezky vonět. Pokud i přesto vaše oblečení zapáchá, nemusíte se bát, existuje několik jednoduchých triků, které můžete udělat, aby celá vaše skříň hezky voněla.

Zdroj obrázku: Freepik

Pokud můžete, sušte na čerstvém vzduchu

Důležitým faktorem, který ovlivňuje vůni oblečení, je i způsob, jakým ho sušíte. Pokud oblečení sušíte v interiéru, v místnosti bez přístupu čerstvého vzduchu, může se velmi snadno stát, že vaše oblečení bude schnout dlouho a zatuchne. Nejlepším způsobem je sušení na zahradě nebo na balkoně. Na balkon si můžete nechat instalovat různé druhy sušáků na prádlo, které vám nezaberou skoro žádný prostor.

Pokud nechcete používat chemické změkčovače látek, můžete je jednoduše nahradit esenciálním olejem. Jejich používání může přinést dvojí účinek, protože nejenže odstraňují zápach, ale mají i dezinfekční účinek. Můžete si zkusit vyrobit voňavou sůl a to tak, že naplníte půllitrovou nádobu obyčejnou solí a přidáte do ní asi 30 kapek esenciálního oleje, důkladně promíchejte a přidejte do přihrádky na prací prostředek. Nebo můžete jednoduše nakapat esenciální olej do přihrádky na aviváž.

Zdroj: https://www.bayouclosets.com/12-techniques-fresh-smelling-closets