Burnt Frying Pan

Připálená pánev už vás děsit nemusí. S jednoduchou metodou bude její vyčištění hračka

Čištění připálené pánve je obrovskou výzvou. Nikdo u toho nechce zbytečně stát a riziko poškrábání je vysoké. Připálit pánev při smažení je přitom velmi jednoduché. Uvidíte, že žádné radikální kroky nebo chemické prostředky nebudete potřebovat. Poradíme vám, jak vyčistit pánev pomocí jedlé sody, a dokážeme vám, že domácí metody jsou vždy nejlepší volbou.

Co udělat ihned po připálení pánve?

Hodně lidí v první řadě nalije do pánve vodu. To je velká chyba. Při mytí spálené pánve záleží hodně na čase, takže byste měli s čištěním začít co nejdříve, abyste se nečistot zbavili efektivně. Nejdříve ale počkejte, až pánev vychladne. To nejsou jediné věci, na které musíte při čištění připálené pánve myslet. Co dalšího musíte mít na paměti?

Nikdy nepoužívejte drátěnku nebo hrubé kartáče. Je to nejlepší způsob, jak poškrábat povrch nádobí. V tom případě se může stát, že se začnou uvolňovat škodlivé látky do jídla při dalším smažení. A to rozhodně nechcete. Nepoužívejte při čištění ani chemické prostředky, jako jsou přípravky na čištění trouby nebo silná bělidla. Mohou obsahovat abraziva, která povrch poškodí.

Zdroj obrázku: Freepik

Zbavte se spálenin pomocí jedlé sody!

Nejlepší způsob, jak se zbavit spálenin, je jedlá soda. Její použití je přitom velmi jednoduché. Stačí povrch pánve rovnoměrně zasypat sodou a potom přelít teplou vodou. Nechte prášek 15 minut působit a potom pánev umyjte měkkou houbou jako obvykle. Všechny spáleniny se odlepí ode dna a pánev bude zase nádherně čistá, aniž byste ji museli zdlouhavě drhnout.

Nezapomeňte na vnější stranu pánve

Na vnější stranu pánve si můžete připravit pastu z jedlé sody. Smíchejte vodu s jedlou sodou tak, aby vznikla hustá hmota. Přidat můžete také pár kapek prostředku na nádobí. Naneste směs na skvrny a nechte působit alespoň hodinu. Potom směs i nečistoty vyčistěte houbičkou nebo měkkým kartáčkem. Uvidíte, že pánev bude jako nová a nebudete u toho muset stát příliš dlouho.

Zdroj: https://www.armandhammer.com/articles/how-to-clean-a-burnt-pan