Adorable Blonde Girl Eating Delicious Christmas Gingerbread Cookie Street Kyiv

Připravte své trávení na Vánoce už nyní. Jezte lehká jídla a nebojte se nových chutí

Vánoce jsou tady za několik týdnů a je jasné, že i letos to budou svátky hlavně o jídle. V zápalu povinností ale možná zapomenete na Vánoce své tělo připravit. Měli byste si dopřát lehčí stravu bez masa a zkuste zavést do jídelníčku několik nových potravin. Pročistíte si střeva, která si pak lépe poradí se smaženými pokrmy, chlebíčky a cukrovím.

Dejte si vodu s citronem každé ráno

V procesu očisty těla je důležitá hydratace. Jedině s dostatkem vody může tělo pracovat správně, vaše pleť bude pevná a budete se cítit dobře. Dva litry vody denně jsou minimum, které byste měli dodržet. Pokud do vody ještě přidáte několik plátků citronu, uděláte ještě lépe pro své zdraví. Citron vodu nejen ochutí, ale nastartuje metabolismus. Pijte vodu s citronem každé ráno asi půl hodiny předtím, než si dáte snídani.

Vitamin C je zdravý pro vaši pokožku, urychlí trávicí procesy a celkově je citron ovoce, které by ve vašem jídelníčku nemělo chybět. Připravit se musíte také na těžko stravitelná jídla. Během pár dní sníte tolik nezdravých potravin, které jste možná neviděli za celý rok.

Zdroj obrázku: Freepik

Dejte si vánoční pokrmy v lehčí formě

I když jste milovníci smažených jídel, cukroví, jednohubek nebo chlebíčků, přes vánoční svátky byste si jich neměli dopřávat tolik. Pokud i přesto neodoláte nebo víte, že to nevydržíte, zkuste si bramborový salát nebo pomazánku na chlebíčky vyrobit v lehčí formě. Dnes již najdete na internetu spoustu nových receptů, podle kterých se dají vyrobit skvělé kombinace, které vám budou chutnat.

Salát nemusíte dělat jen z brambor a na pomazánky můžete zkusit nové potraviny a ingredience, které jste prozatím nezkoušeli. Nahraďte také rohlíky nebo veku jiným pečivem, které je zdravější. Můžete zkusit knäckerbrot, který má vysoký obsah vlákniny a je zdravější než klasický chléb. Dávejte si také dostatek ryb nebo masa, které si dělejte na přírodní způsob, protože jedině tak z něj dostanete do nejlepší.

Zdroj: https://silvermaples.org/holidays-healthy-eating-tips/