Připravte svou zahradu na novou sezonu už nyní. Bez plevele přivítá jaro mnohem lépe

Podzim na zahradě znamená, že je načase připravit trávník a ostatní rostliny na tuhou zimu. Sezónní ovoce i zeleninu je potřeba sklidit a rostliny je nutné ochránit například před tuhými mrazy a také škůdci, kteří se mohou objevit i v podzimních měsících. Sekání trávníku by mělo být vaší pravidelnou aktivitou. Víte, jaké prostředky můžete použít v boji proti plevelu?

Na zahradě je nejvíce práce na podzim

Před zimou je potřeba trávník ochránit hlavně před hustým sněhem a tuhou zimou. Domácí prostředky jsou velmi účinné v boji proti pleveli a škůdcům, kteří se mohou objevit na rostlinách nebo stromech. Podzim na zahradě znamená, že budete muset ošetřit nejen trávník, ale také stromy a rostliny. Výsledky vaší práce budou viditelné skoro ihned. Plevel na zahradě přitom může způsobit nejen špatný vzhled, ale také poškodí kořeny semen.

Plevel můžete odstraňovat hned několika způsoby. Vyplatí se znát nejen chemické prostředky, ale také domácí metody, které jsou mnohdy účinnější. Plevel a další škůdci se mohou objevit nepozorovaně, proto je potřeba jednat rychle. Omezte šíření semen plevele jednoduše tím, že použijete domácí prostředky. Plevel může rostlinám krást živiny, které potřebují k růstu.

Zdroj obrázku: Freepik

Domácí postřiky jsou nejlepší

Pomozte si jednoduchými způsoby, jak odplevelit zahradu. Můžete si vzít prostředky z kuchyně, protože skvěle bude fungovat například ocet nebo jiné suroviny. Stále více zahrádkářů si uvědomuje, že je potřeba zemi a trávníku dávat jen cenné živiny a látky, což chemické prostředky nesplňují. Jak tedy rostliny a trávník ochránit?

Ocet na zahradě dokáže zázraky. Smíchejte ho s vodou v poměru 1 : 2 a můžete přidat také prostředek na mytí. Promíchejte a směs nastříkejte na rostliny. Vyrobit si můžete i svůj vlastní prostředek na hubení plevele. Připravte si půl litru studené vody, nalijte alkohol, přidejte trochu prostředku na mytí a postříkejte roztokem plevel. Uvidíte, že tento způsob zafunguje.

Zdroj: https://www.birdsandblooms.com/gardening/gardening-basics/make-your-own-weed-killer-with-vinegar/