Přírodní dekorace si snadno vyrobíte a ještě si uděláte radost něčím originálním

Máte rádi přírodu a také Vánoce ladíte do přírodní formy? Pak nezbývá než si doma vytvořit skvělé dekorace, na které můžete použít přírodní materiály. Najdete je při procházce lesem, ale můžete použít také různé druhy ovoce.

Jak si vyrobit přírodní věnce nebo ozdoby na stromek?

Mnoho lidí preferuje přírodní materiály nejen na výrobu věnců, ale také jimi zdobí stromek. Pokud máte domácnost laděnou do jemných a světlých barev, přírodní dekorace se v místnosti budou vyjímat. Navíc tím ušetříte spoustu peněz, protože přírodní dekoraci si můžete snadno najít v lese nebo při procházce. Použít můžete nejen šišky, ale také různé druhy ovoce a bobuloviny.

V posledních letech jsou oblíbené také dekorace ze dřeva. Vidět tak můžete například stromky, které jsou vyrobené ze starých palet. Malé stromečky si můžete snadno vyrobit také doma z větviček, které budete střádat na sebe. Fantazii se meze nekladnou. Dřevo si můžete natřít různými barvami a s dekoracemi si opravdu pohrát. Citrusy jsou ideálním doplňkem. Stačí je nakrájet na plátky, nechat usušit a poté je použít místo ozdob na stromeček nebo je přilepit na adventní věnec.

Zdroj obrázku: Freepik

Místo lucerniček poslouží zavařovací sklenice

Jestli nemáte žádné kalíšky nebo lucerničky na čajové svíčky, určitě doma najdete několik menších skleniček například od marmelády. Mnoho lidí si je sbírá, co kdyby se náhodou hodily, a Vánoce jsou přesně ten správný čas. Jestli doma nechcete stromeček, můžete si ozdobit jen několik větviček, které dejte do vázy.

Věnce na dveře si můžete vyrobit také z různých druhů ořechů, hodí se také smrkové nebo borové šišky. Můžete si také nařezat silnější větve a z těch věnec vytvořit. Borové šišky se budou hodit také jako samotné ozdoby na stromek. Stačí je jen vysušit a pověsit. Ozdoby si můžete vyrobit i z obyčejného papíru nebo zapojit děti a vyrobit si je ze samotvrdnoucí hmoty.

Zdroj: https://homebnc.com/best-natural-home-decor-ideas-designs/