sucha-pokozka3

Přírodní kosmetika působí na pokožku zázračně. Pleť zanechá hydratovanou, svěží a zářící

Ptáte se, proč byste měli sázet zásadně na přírodní kosmetiku? Odpověď je jednoduchá: právě přírodní kosmetika se dokáže nejlépe postarat o vaši pokožku. Jak už její název vypovídá, je složená čistě z přírodních materiálů, tedy takových, které jsou pro pokožku vhodné a nedráždí ji. Nenajdete v ní žádné chemické vůně, které mohou způsobovat svědění, ekzém, zarudnutí kůže, ale ani další látky, které pro tělo opravdu nejsou vhodné. Není žádným tajemstvím, že právě po přírodní kosmetice se zlepšuje stav problematické kůže. Mnozí lidé trpí neustálými problémy a mají pocit, že s nimi není možné něco udělat, a to jen proto, že používají kosmetiku plnou chemie, která je agresivní a dráždí kůži.

Zdroj obrázku: Pixabay

Přírodní kosmetika na problém suché pokožky

Právě s letními a slunečnými dny je spojen problém suché pokožky, se kterým se mnoho lidí potýká. V tomto ročním období nepostihuje pouze lidi, kteří jsou na pokožku citliví, ale i osoby, které běžně problémy s kůží neřeší. Tuto reakci na kůži způsobuje silný kontakt se sluníčkem v kombinaci s tvorbou potu či koupelí ve slaném moři. Pokud trpíte problémy se suchou pokožkou, ať už pořád, nebo jen aktuálně, jednoznačně sáhněte do výběru přírodní kosmetiky, která není ke kůži agresivní, nedráždí ji chemikáliemi a nezatěžuje tak vaše tělo.

Zdroj obrázku: Freepik

Regenerace pokožky

Pro regeneraci pokožky sáhněte zejména po výživných a hlavně přírodních kosmetických přípravcích. Vsadit můžete na esenciální oleje a různé přírodní látky pro její zklidnění a regeneraci, které dodají tělu potřebné živiny. Zkuste si vyhlédnout také přípravek s obsahem vitaminu E, díky kterému se vaší pokožce dostane potřebné hydratace, pevnosti, ale i obnovení vzhledu a lesku. Mimo další velmi důležité vlastnosti má právě vitamin E ještě jednu velmi důležitou schopnost – oddaluje procesy stárnutí kůže a působí jako prevence proti vzniku vrásek.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/beauty-skin-care/natural-skin-care-routine