Přírodní zázrak v podobě čisté vody. Doplní energii, rozzáří pleť a pomůže s hubnutím

Výzkumy ukazují, že pokud potřebujeme rychlý způsob rozjasnění mysli, postačí sklenice čisté vody. Voda hydratuje naše tělo a pomáhá mozku ke kreativitě. Průzkumy jasně ukazují, že pokud se míra hydratace sníží o pouhé 1 %, produktivita klesne až o 12 %.

Fatální následky lehké dehydratace

Není tajemstvím, že konzumace dostatečného množství vody každý den je nezbytná k udržení našeho zdraví, fyzického i duševního. Hydratace a pravidelné doplňování vody ovlivňují náladu a kognitivní schopnosti u dospělých i dětí. Vědci, kteří se o tento jev zajímali, se rozhodli zjistit, jaký je přesný dopad hydratace na myšlení a rozhodování. Zjistili, že voda po dvanáctihodinové dehydrataci zvyšuje kvalitu posuzování a rozhodování. Ať už trpíte těžkou nebo středně těžkou dehydratací, váš kognitivní výkon bude znatelně snížen.

Zdroj obrázku: Pixabay

Vliv vody na lidské zdraví

Jedna studie společnosti Faraco zjistila, že i mírná dehydratace může omezit průtok krve do mozku. Je-li průtok krve do mozku snížen, reakční doba na určité jevy se zpomaluje. Paměť je méně ostrá, pozornost a schopnost zachytit detaily jsou rozptýlenější. Mírná dehydratace je  definovaná jako ztráta 5 % vody v těle během krátké doby. Avšak pouze 1% snížení hydratace může vést až k 12% snížení výkonu. Proto bychom měli sáhnout po sklenici vody co nejčastěji, zejména v práci!

Zdroj obrázku: Pixabay

Další účinky dostatečné hydratace

  • Energie: Buňky lidského těla vodu potřebují pro správné fungování. Konzumace doporučeného množství vody denně pomůže k dostatečné energii. 
  • Síla a rychlost: Pouhé 2 % úbytku příjmu tekutin mohou znamenat snížení síly a motivace či zvýšení únavy. 
  • Hubnutí: Díky dostatečnému příjmu tekutin omezíte chuť na sladké a potřebu přejídat se. Vedlejším efektem zvýšeného příjmu vody je tak snížení tělesné hmotnosti. 
  • Pleť: Dostatečná hydratace pleť rozjasní a udrží ji pevnou. 
  • Nálada: Hydratace snížená o 1–2 % může vést k horší náladě, bolestem hlavy či únavě.